The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > СПАМ ЗОНА > Кошче

Кошче Служебен

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 13-04-2013
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране Монтаж и настройка на сателитна система

Здравейте,
от около месец се запалих по сателитната телевизия. Започнах с антена на Булсат. И все още съм. Но си купих приемник и успешно гледам доста канали. Плащам на сървъри ( не руски, и никога на български ) и съм повече от доволен.
Обръщам се към вас защото се сблъсках с типината българщина и ми трябва помощ.
Искам да си купя антена 110 см, Триакс, конвертор ( все още се колебая между Инверто и Инваком и искам да монтирам и мотор.
Обаче, за мое голямо учудване в нашата родина май Продавачите на такива неща НЕ искат да ми вземат парите. Странно нали - все ревем, че няма пари, а когато им дават не искат да ги вземат...
Обърнах се към Sky Digital в София и помолих да ми пратят човек, който да огледа къщата ми и да ми направи стойката и монтажа. Идеята ми беше да закупя всичко от тях. Искам стойката ми да е малко по висока, за да избегна няколко близки бора.
От магазина ми дадоха човек, който монтира и настройва. Обадих се. Обясних за какво става въпрос. Отговора беше - амииии, добрееее. Ще ви се обадяяя да уговорим ден. Не ме попита дори как се казвам и за кой район става въпрос. Естествено НЕ СЕ обади.
Та, SKY DIGITAL отпаднаха от листата ми за надеждна фирма.
Обадих се на MCA SАТ - ситуацията се повтори!!!!! За мое най-голямо учудване. Е, все пак живеем в България.
Молбата ли е - дайте ми координатите на СЕРИОЗНА фирма от която да
си закупя качествено оборудване и която да ми направи монтаж и първоначална настройка. ПЛАЩАМ СИ и парите не са от значение.
Благодаря предварително на осмелилите се да ми отговорят.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13-04-2013
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джо Вижте мненията
Здравейте,
от около месец се запалих по сателитната телевизия. Започнах с антена на Булсат. И все още съм. Но си купих приемник и успешно гледам доста канали. Плащам на сървъри ( не руски, и никога на български ) и съм повече от доволен.
Обръщам се към вас защото се сблъсках с типината българщина и ми трябва помощ.
Искам да си купя антена 110 см, Триакс, конвертор ( все още се колебая между Инверто и Инваком и искам да монтирам и мотор.
Обаче, за мое голямо учудване в нашата родина май Продавачите на такива неща НЕ искат да ми вземат парите. Странно нали - все ревем, че няма пари, а когато им дават не искат да ги вземат...
Обърнах се към Sky Digital в София и помолих да ми пратят човек, който да огледа къщата ми и да ми направи стойката и монтажа. Идеята ми беше да закупя всичко от тях. Искам стойката ми да е малко по висока, за да избегна няколко близки бора.
От магазина ми дадоха човек, който монтира и настройва. Обадих се. Обясних за какво става въпрос. Отговора беше - амииии, добрееее. Ще ви се обадяяя да уговорим ден. Не ме попита дори как се казвам и за кой район става въпрос. Естествено НЕ СЕ обади.
Та, SKY DIGITAL отпаднаха от листата ми за надеждна фирма.
Обадих се на MCA SАТ - ситуацията се повтори!!!!! За мое най-голямо учудване. Е, все пак живеем в България.
Молбата ли е - дайте ми координатите на СЕРИОЗНА фирма от която да
си закупя качествено оборудване и която да ми направи монтаж и първоначална настройка. ПЛАЩАМ СИ и парите не са от значение.
Благодаря предварително на осмелилите се да ми отговорят.
Нищо, че звучи парадоксално, но предприемачите в България до такава степен са свикнали с повиквания-за-без-пари и трудно събираеми задължения, че всеки си е намерил някаква уникална ниша в която се е специализирал и само за разкош са обявили публични телефони за връзка и за престиж предлагат определени услуги. Сега като казваш, че си плащаш и по-специално, че парите на са от значение - най-вероятно ще ти се обадят същите тези, които до сега не са ти се обадили ...
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13-04-2013
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Да, парите не са от значение в моя случай, но защо трябва да го напиша. Толкова ли е прост българина, че да изпуска клиентите си. Гледали сте филма "Хубава жена", нали? Там когато Дж. Робъртс беше все още облечена като курва я изритаха от богатият магазин. Ама тя носеше чували с пари. Е, и аз съм така - имам пари, но определено НЯМА да ги дам на тези, който не ме уважават.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13-04-2013
Аватара на patzi
patzi patzi не е на линия
rossoner
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 858
Благодари: 178
Получил благодарност:
355 пъти в 147 поста
Сваляния: 88
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не е толкова сложно това което искаш. Почети малко във форума и задавайки конкретни въпроси,ще получиш адекватни отговори.Ще се справиш и сам (аз започнах есента сам с помощ на колеги от форума,сега си въртя антените с лекота) .Радостта от сътвореното от собствените ръце е неописуема.

п.п. още едно предимство е ,че като се научиш сам да си настройваш антената, няма да ти е нужно да викаш някой и при последващи манипулации.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на patzi за този полезен пост
mad_07 (13-04-2013), Стивън_Джерард (14-04-2013)
  #5  
Стар 13-04-2013
Аватара на mad_07
mad_07 mad_07 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 770
Благодари: 584
Получил благодарност:
210 пъти в 146 поста
Сваляния: 66
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Всички сме тръгнали така
__________________
EXTREND 5000 HD- Triax TD88 39+36E - PANASONIC TX-L37ET5E ,GM 990 HD - Triax TD78 23,5Е+19.2+4.8E+0.8W - Samsung LCD 32''
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на mad_07 за този полезен пост :
  #6  
Стар 13-04-2013
Аватара на амиго
амиго амиго е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 441
Благодари: 118
Получил благодарност:
144 пъти в 80 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от patzi Вижте мненията
Не е толкова сложно това което искаш. Почети малко във форума и задавайки конкретни въпроси,ще получиш адекватни отговори.Ще се справиш и сам (аз започнах есента сам с помощ на колеги от форума,сега си въртя антените с лекота) .Радостта от сътвореното от собствените ръце е неописуема.

п.п. още едно предимство е ,че като се научиш сам да си настройваш антената, няма да ти е нужно да викаш някой и при последващи манипулации.
Той иска някой да му свърши работа и за предпочитане без пари.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13-04-2013
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Не ми е за настройката. Аз сега на ръка въртя антената и се справям добре. Проблемът е, че ми трябва СТОЙКА. Тези който се продават не ми вършат работа. Трябва ли да викам заварчик за монтаж на сателитна антена? Все едно ако ти е пробит водопровода и да викнеш лекар да ти го оправи!!!
Проблемът не ми е настройката. Българина е достатъчно неуслужлив, така, че сам се научих да настройвам. Просто искам да ми се монтира антената. ТОВА за съжаление сам не мога да направя. Ако можех нямаше да опирам до вас. Но очевидно и тук няма да получа помощ.
Както и да е. Ще се оправям сам. Просто потвърдихте още веднъж мнението ми за хората в БГ.
Успех на всички. И моля ви - съвети не искам. Това всеки го може. Но да работи - малко го могат. Особено тук.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13-04-2013
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от амиго Вижте мненията
Той иска някой да му свърши работа и за предпочитане без пари.
Амиго, уважаеми, приготвил съм 2000 лева за сателитно оборудване. Давам ти ги. Но ти си мързелив и съм сигурен, че няма да дойдеш.

И уважаеми ми българино, заплатата ми е такава,че според статисктиката съм измежду 10-те хиляди българи с такава заплата. Сам провери колко е. Това което съм приготвил за оборудване е по-малко от 20% от това което вземам на месец.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Joe за този полезен пост :
hajduk (14-04-2013)
  #9  
Стар 13-04-2013
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Моля модераторите да заключат темата.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 13-04-2013
Андрей Колев Андрей Колев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
10 пъти в 7 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Баси шерифа си човече , честно да ти кажа едва ли на някой му пука колко пари взимаш , какво ядеш и какво еб*ш . Не ти никак приятно отношението към хората в форума и като цяла за БГ народа ,но всеки има право на своето мнение
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
монтаж, на, Настройка, Сателитна, СИСТЕМА


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Монтаж на сателитна антена с мотор Александър Спасов САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 12 20-01-2013 12:59
Монтаж и настройка на C-band конвертор? коко КОНВЕРТОРИ 19 14-09-2011 18:30
Монтаж и настройка на офсетна антена с мотор Крал Артур САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 5 10-10-2009 20:57
Покупка и монтаж на сателитна антена freestyler САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 22-09-2009 23:37
Настройка на сателитна система? Krassy САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 0 26-07-2009 12:08


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:47.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.