The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #851  
Стар 21-11-2015
Ангел Сотиров Ангел Сотиров не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Apr 2015
Мнения: 129
Благодари: 109
Получил благодарност:
21 пъти в 17 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На 74 позиция на иптв приемниците се появи Medical Channel.
Отговори с цитат
  #852  
Стар 14-12-2015
kainy kainy не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2015
Мнения: 16
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте колеги. Да питам набързо дали някой има подобни драми с комбото IPTV + 100mbit net. Води се оптика, въпреки че стига само до мазето, което изрично ме убедиха, че нямало да бъде така когато подписвах договора, ама що ли изобщо се надявах

Както и да е.

Бих дал пример за скоростите, които достигам, но понеже ползвам Powerline адаптори за до компа, а инсталацията в стаята се оказа малко пръчка, то в момента повече от 30mbit не минават. На 5G wifi-то обаче си бичи прилични скорости (понеже основния ми рутер си е вързан към главния кабел).

Проблема идва обаче с телевизията.

Първо още като дойдоха да монтират останах малко озадачен, понеже ми връзваха 3 телевизора и интернет (100mbit). Всичко хубаво, но гледам как пичовете връзват 100mbit суич и естествено ги питам, тва как точно ще обслужи необходимия трафик и те са: "Споко, ние за ТВ-то пускаме 15-20mbit-a допълнително". Викам, чудесно, и как 115-120mbit-a се очаква да минат през 100mbit суич за 20 стотинки?

Естествено 3-те телевизора изобщо не можеха да работят заедно с HD канал на тях, докато не сложих гигабитови суичове. А ако два от тях бяха през powerline адаптори, ставаше още по-голяма драма.

Но айде с това се оправих. Проблем обаче остава като тегля торенти. Първоначално си мислех, че е от конекциите, но сега открих, че ако тегля нещо с над 2.7mbytes (22bmit), то телевизията почва да цепи на поразия. Помислих си че това засяга само ТВ-то, което е заедно с компа през powerline adaptor-a, който както споменах в момента прехвърля само 30-тина мегабита, но в последствие открих, че това афектира всичките ТВ-та, 2 от които са си вързани в суича, който си е вързан директно с мазето, а рутера е вързан след върпосния суич.

На този етап нямам физическата възможност дa тествам натоварването с друго освен РС-то (през powerline-a), но междувременно исках да видя дали някой е срещал подобни затруднения.
Отговори с цитат
  #853  
Стар 14-12-2015
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Естествено 3-те телевизора изобщо не можеха да работят заедно с HD канал на тях, докато не сложих гигабитови суичове. А ако два от тях бяха през powerline адаптери, ставаше още по-голяма драма.
-сега работят ли ти трите ТВ едновременно на HD канал ако са и какъв точно суич си сложил?
Какъв е бил този дето си го сменил и защо пък да не бачка на три ТВ!(3х12=36)Остават ти 50 за нета!
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #854  
Стар 14-12-2015
kainy kainy не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2015
Мнения: 16
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Беше някакъв TP-Link. Трябва да погледна какъв модел беше точно. Гигабитовите които сложих също са TP-link. В момента и 3-те ТВ-та си работят заедно без грижи, докато не почна да тегля нещо. Тогава дори само 1 ТВ да работи, пак цепи сигнала.

Това което се случваше преди със старите суичове беше, че винаги не работеше едното ТВ. Просто казваше, че няма сигнал. От време на време да откажат 2 ТВ-та, но едно винаги работи. Оказа се обаче, че това май се е дължало на това че два от телевизорите бяха през powerline адаптори, нищо че бяха на две отделни двойки. След като към едното от двете ТВ-та дръпнах директен кабел, вече почнаха да работят заедно, но си цепеха брутално, докато не смених суичовете. В същото време, както споменах, проблеми даваше и ТВ-то, което е вързано директно към доставчика, без да минава през каквито и да е устройства.

Лично имам съмнение, че и самите STB-та са пълна скръб, но за съжаление не открих вариант да ги сменя с нещо по-качествено, с по-хубав софт и хардуер. Ако някой знае дали това е възможно, също ще съм доволен.

При първа възможност смятам да направя тестове с всякакви конфигурации, че да хвана точно къде издъхва системата. Вече излязох в отпуска, чак догодина, така че ще си поиграя, но исках да събера малко инфо преди това
Отговори с цитат
  #855  
Стар 15-12-2015
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Виж какво ми отговориха на мен когато зададох този въпрос тук в една моя тема:
Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
-добре де , то че баца е ясно щом като го слагат така на много места.
Но аз си мисля следното - ако някой заяви 4бр. ТВ +100 Mbps , как ще ги преточат тези неща по две усукани двойки?!
Цитирай:
Първоначално написано от bu12tras Вижте мненията
При мен е точно така 100Мбита и 4 иптв никакви грижи ,100мбита си ги държи докато на 4-те приемника върви диема спорт хд
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #856  
Стар 15-12-2015
kainy kainy не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2015
Мнения: 16
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Номера е, че математиката просто не работи в този случай със стандартното обурудване.

100mbit net + 4x8-12mbit TV = 132/148mbit, които няма как да минат през 100mbit switch.

В моя случай трябва да намеря къде точно е проблема. Най-лесно е да обвиня powerline адаптора (който също е TP-Link с макс пропускаемост от 500mbit), но няма логика да афектира нещо, което е преди него.

На 5G-то като правих тестове, над 80Mbit-a не ми е вдигало дори със спрени ТВ-та.

Единственото логично нещо, което могат да правят от Виваком е да орязват нета, спрямо ТВ-тата, което според мен и се случва тъй като двата сигнала вървят по-един кабел, а не са разделени.

Едит: Забравих да спомена, че и в момента едното ТВ и РС-то са през powerline адаптори, но две различни двойки.

Последно редактирано от kainy : 15-12-2015 на 00:40
Отговори с цитат
  #857  
Стар 15-12-2015
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,960
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,977 пъти в 1,682 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране Vivacom IPTV ?

Няма орязване на нета, проблема при теб е локален викай ги да си го оправят! Суичовете които слагат са 200мбитови,програмируеми.
На тези powerline вяра нямам,пробвай с кабел и виж как е!
Отговори с цитат
  #858  
Стар 15-12-2015
мнн мнн не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 740
Благодари: 24
Получил благодарност:
152 пъти в 109 поста
Сваляния: 269
Ъплоуди: 0
По подразбиране

безпроблемно работят PL адаптерите, които Виваком продават за клиенти за около 70 лв./бр. (Едимакс). С тъпия линк не съм виждал повече от 20 Мбит/с, каквото и да пише на него.
Друг възможен проблем е, ако си вързан на каскаден суич, макар, че това го гледат, и когато има 100 Мбит/с услуга, задължително местят на основния суич. Заявявай повреда да идват и да гледат.
Отговори с цитат
  #859  
Стар 15-12-2015
kainy kainy не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2015
Мнения: 16
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Виках ги вече, но те освен да кримпват кабели, друго не знаят... Освен това служебно обвиняват powerline адапторите.

Иначе няма голямо значение какъв е суича в мазето (въпреки че вече му изгоря веднъж един от портовете, според тях заради powerline адапторите ) след като този който са ми сложили да цепи нета от ТВ-то е 100мбит тп-линк за 20ст. Рутера който дадоха изобщо няма да го коментирам... 20мбит топс.

А само как ме изгледаха като попитах за по-бърз stb щото разбираш ли, на мен ми се струвало че е бавно (смяна на канали, превъртане и изобщо цялото управление), а после разбрах че същото се забавя още повече като се натовари мрежата и направо ме заболя сърцето. Ама да му се невиди друга опция за IPTV нямам, а много държа да ползвам powerline адаптори щото мразя кабели (а кучетата ми много ги обичат )
Отговори с цитат
  #860  
Стар 05-01-2016
klapa klapa не е на линия
Trekkie
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 147
Благодари: 33
Получил благодарност:
21 пъти в 14 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Какви са тези 200mbps суичове? С дуплекса ли ги докарват?
Тези които имат оптика до входа, суича във входа е с 100mbps портове и пускат само по един порт на клиент! Няма как да пуснат едновременно 100mbps интернет и 1/2/3/4 приемника в 100mbps връзка. Понеже iptv е с по - висок приоритет в мрежата, тя си взима своя пай (2-48(50)mb/s) и каквото остане, това е интернета.
Съветвам всички, да не плащат за повече 50mb интернет, ако нямат оптика до жилището си! С ланчето (псевдооптиката) на бтк толкова!
__________________
Новите правила за подписа са ужасни! Има по - големи емотиконки от разрешените за подписа картинки.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iptv, vivacom


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 34 (0 членове и 34 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Iptv на Azbox ???? nadinst IPTV (Internet Protocol Television) 1 09-04-2011 17:50
Относно IPTV tarabas_ IPTV (Internet Protocol Television) 3 10-06-2010 15:41
More IPTV for Croatia сат-инфо Новини 0 17-04-2009 09:50
iptv -cam modulle buzzii IPTV (Internet Protocol Television) 17 16-04-2009 16:53


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:32.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.