The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S]

САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] Сателитна цифрова телевизия

 
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #1  
Стар 20-03-2018
Максимилиан Максимилиан не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2018
Мнения: 8
Благодари: 14
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Малко помощ за нов сетъп.

Здравейте,

Днес ми хрумна да си сложа система за сателитна телевизия, поразгледах малко из интернета да видя горе долу за какво иде реч, обаче се оказва, че не може човек да се научи за един ден на тая игра.

Общо взето това което видях от лингсат е, че за европа играта започва от 1.9Е (Bulgaria Sat) където не видях да има качени БГ телевизий, и стига до 72.1Е, порових се също малко и по форумите, говори се за някаква дъга, предполагам, че е това. За моя сетъп не търся целия спектър а възможност да получавам сигнал от по-популярните спътници като 39Е хелас, където е булсат примерно, но не искам да се забия само на един, малко по-така сетъпче да направя. Искам да сложа моторизирана антена и приемник който да може да приема абонаментни карти, но също така смятам да го флашна с някой имидж за да мога да ползвам и кард шеринг.

И тук вече почвам да засмуквам тиня по отношение на хардуера и донякъде софтуера, за софтуера не толкова, стига да има подръжка ще го намеря и наглася.

Ето това е сетъпа на който съм се спрял, но си нямам и на идея дали не съм направил няква манджа с грозде:

1. Сателитна антена Triax TD 88
2. Triax TITW 004 Universal Twin, Slim Line
3. DIGIPOWER SG-2100 мотор
4. Vu+ Zero 4K

Въпросите ми са следните:
1. За антената, може ли и с по-малка? Тази като цяло добър избор ли е?
2. Това правилния конвертор ли е? Избрах двоен ако евентуално сетъпа пожъне успех, да мога да сложа още един приемник някой ден.
3. Този мотор е +-65 градуса, пълната въртележка по Е е около 70 градуса, този мотор правилния ли е, или има по-добро решение.
4. Относно приемника имам повечко неизвестни

- първо, ще може ли да управлява мотора на антената и ако да USALS ще работи ли?

- второ, за този приемник пише, че се предлага с един от два вида тунери (DVB-S2X or DVB-C / DVB-T2 tuner) предполагам, че на мен ми трябва DVB-S2X, другия май е за кабелна и ефирна цифрова не знам, гледам, че транспондерите излъчват по S и S2 а този тунер е S2X, има ли значение това или той си поддържа и по-старите стандарти.
- трето, това правилния приемник ли е за ентусиасти на които им се занимава с флашване на имиджи, кард шеринги, плъгини и тнт.
- и последно телевизора ми е 1080, искам 4К приемник да взема сега, за да не го сменям когато сменям телевизора, дали ще ми дава добра каритна на 1080 и изобщо има ли проблем при това положение, аз предполагам, че повечето програми ще са 1080 така или иначе, че по-надолу. Но ако примерно хвана 4К канал, ще може ли да го скейлне до 1080 за да го гледам?


Относно монтажа, имам две възможни изложения, едното е юг, другото юг и изток и двете са балконни с алуминиеви парапети със стъкла, мога ли да закрепя мотора директно към парапета или ще ми трябва стойка, не знам дали ако го хвана дирекно към парапета ако е възможно изобщо, дали ще може да се върти антената.


Ще се радвам ако някой даде някакви съвети или препоръки, че както казах един ден в интернет не е достатъчен да се научи човек как да си направи сателитна телевизия.
Отговори с цитат
 

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, малко, Нов, Помощ, сетъп


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
RAI 1,2,3-Малко помощ зизо Дъра-Бъра 2 31-07-2011 18:11
малко помощ veskodivia САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 0 29-11-2010 00:05
малко помощ biser DREAMBOX 13 31-08-2010 13:20
Малко помощ charlykayo САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 10-05-2010 20:12
Малко помощ. ravengate DREAMBOX 4 20-06-2008 23:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:04.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.