The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 19-02-2018
Skyfire Skyfire не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Местоположение: Варна
Мнения: 130
Благодари: 18
Получил благодарност:
13 пъти в 10 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При IP базираните системи може да се следи!
Без да идват едни пичове с едни девайси и да искат да ви измерят рейтинга срещу годишен ваучер от двуцифрена сума.

Това е на високо ниво с продажбата на тези данни, и би могло да навреди само на лица с определено ниво в обществото, ако сте обикновен гражданин не знам какво има за притеснение.

Обикновено тези данни се продават за бизнес интелиджънс на някой заинтересован!

Примерно Гугъл няма нужда да купува такива данни, защото бизнес разузнаването им е вградено в платформата и вие сами си предоставяте данните.


Мога да ви дам всякакви примери за разузнаване.....

От както сме в ерата на IP базираните системи, никой от вас не може да се скрие.

Всички сте в мрежата.

За IPTV специално, ако имам достъп до Vlan-a на доставчика за IPTV за даден регион, мога да видя пред себе си всеки приемник на територията на града, IP и MAC адрес!
Мога и с ping тест да видя на кой приемника в момента е пуснат!
Ако имам списък с имена и егенета на лицата ползващи услугата ще имам и мака на девайса, и с MAC ще идентифицирам кой е абоната!
Веднъж един служител се изпусна и ми поиска MAC адрес за да ме идентифицира кой абонат съм!
А какво гледате точно в момента, ами ако знам макава ви, знам и името ви, ако знам името и мака ви, ще видя айпито ви, ако видя айпито ви, ще мога в сървъра да идентифицирам кънекцията ви, ако я идентифицирам, ще мога да видя в момента точно кой тиви канал гледате!
Принципа е такъв.

Има някои недостатъци в IPV4, за това има мигриране към IPV6, където можете да имате IP адрес на обувките си.... Пералнята си..... и на кво ли не....
Вече няма да е нужно NAT при IPV6 и всички абонати да се крият зад NAT.
Сега си представете ISP-овете наложат политика за регистриране на клиентите си към получен IP адрес?
Както е с мобилните оператори но за получен номер...
Така ще се намали кибер престъпността, но възможно е да се получат нови заплахи.

Тези дни SpaceX изстрелва а може и да е изстреляла вече първите сателити за сателитна интернет комуникация за комерсиални цели.

IP базираните системи се налагат из цял свят, дори в орбитата на земята..

И ми е много смешно някой, като заговори за следене и криене от тези технологии, ако искаш да се скриеш иди в гората и почни да живееш, като едно време без комуникации, или в някоя част на Африка....

Но пак ще има някой сателит, който може да ви види от орбита точно къде сте се скрили


Бизнес разузнаване има от близките 10 години.
Разузнаване за правителствени агенции има далеч от преди 10 години.
Днес тези два типа разузнавания използват едни и същи технологии за да постигнат целите си.

Успех с криенето!

Последно редактирано от Skyfire : 19-02-2018 на 01:44
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Skyfire за този полезен пост :
Мартинския (20-02-2018)
  #22  
Стар 19-02-2018
Аватара на tok82
tok82 tok82 е на линия
ЕТ
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: Разград
Мнения: 695
Благодари: 140
Получил благодарност:
103 пъти в 79 поста
Сваляния: 480
Ъплоуди: 0
По подразбиране

и за какво е тази цяла дандания не разбрах
__________________
extrend et4000;5xdm500s;1xdb500-c;cryptobox 500hd;1x ariva 102e;1 x goldenmedia black;3,60m,1,50m,2x1m antena linear motor superjack18;mag250
Отговори с цитат
  #23  
Стар 19-02-2018
Skyfire Skyfire не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Местоположение: Варна
Мнения: 130
Благодари: 18
Получил благодарност:
13 пъти в 10 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tok82 Вижте мненията
и за какво е тази цяла дандания не разбрах
Любопитно му било
Отговори с цитат
  #24  
Стар 19-02-2018
отмарс отмарс не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2018
Мнения: 40
Благодари: 4
Получил благодарност:
9 пъти в 5 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Skyfire Вижте мненията
Любопитно му било
С две думи да разбирам, че щом е толкова лесно да бъдем проследени, доставчичите на ИП телевизия са в пълното си право да продават и да предоставят информацията за даден клиент (кога какво гледа, кога не гледа, и т.н.)на трети лица, без да ги интересува за каква цел ще се използва след това?
Отговори с цитат
  #25  
Стар 19-02-2018
коковт коковт не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако в информацията, която продават/предоставят на трети страни няма данни, които да те индетифицират като конкретен човек нямат никакви проблеми да го правят. Всяка информация съдържаща лични данни може да бъде предоставяна на трети страни само ако това е необходимо по силата на закон или изрично съгласие на клиента. Внимавайте какво подписвате, защото операторите започнаха да пробутват вече едни бланки в които е описано, че се съгласявате!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 19-02-2018
themaster301 themaster301 е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,006 пъти в 774 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Skyfire Вижте мненията
При IP базираните системи може да се следи!
Без да идват едни пичове с едни девайси и да искат да ви измерят рейтинга срещу годишен ваучер от двуцифрена сума.

Това е на високо ниво с продажбата на тези данни, и би могло да навреди само на лица с определено ниво в обществото, ако сте обикновен гражданин не знам какво има за притеснение.

Обикновено тези данни се продават за бизнес интелиджънс на някой заинтересован!

Примерно Гугъл няма нужда да купува такива данни, защото бизнес разузнаването им е вградено в платформата и вие сами си предоставяте данните.


Мога да ви дам всякакви примери за разузнаване.....

От както сме в ерата на IP базираните системи, никой от вас не може да се скрие.

Всички сте в мрежата.

За IPTV специално, ако имам достъп до Vlan-a на доставчика за IPTV за даден регион, мога да видя пред себе си всеки приемник на територията на града, IP и MAC адрес!
Мога и с ping тест да видя на кой приемника в момента е пуснат!
Ако имам списък с имена и егенета на лицата ползващи услугата ще имам и мака на девайса, и с MAC ще идентифицирам кой е абоната!
Веднъж един служител се изпусна и ми поиска MAC адрес за да ме идентифицира кой абонат съм!
А какво гледате точно в момента, ами ако знам макава ви, знам и името ви, ако знам името и мака ви, ще видя айпито ви, ако видя айпито ви, ще мога в сървъра да идентифицирам кънекцията ви, ако я идентифицирам, ще мога да видя в момента точно кой тиви канал гледате!
Принципа е такъв.

Има някои недостатъци в IPV4, за това има мигриране към IPV6, където можете да имате IP адрес на обувките си.... Пералнята си..... и на кво ли не....
Вече няма да е нужно NAT при IPV6 и всички абонати да се крият зад NAT.
Сега си представете ISP-овете наложат политика за регистриране на клиентите си към получен IP адрес?
Както е с мобилните оператори но за получен номер...
Така ще се намали кибер престъпността, но възможно е да се получат нови заплахи.

Тези дни SpaceX изстрелва а може и да е изстреляла вече първите сателити за сателитна интернет комуникация за комерсиални цели.

IP базираните системи се налагат из цял свят, дори в орбитата на земята..

И ми е много смешно някой, като заговори за следене и криене от тези технологии, ако искаш да се скриеш иди в гората и почни да живееш, като едно време без комуникации, или в някоя част на Африка....

Но пак ще има някой сателит, който може да ви види от орбита точно къде сте се скрили


Бизнес разузнаване има от близките 10 години.
Разузнаване за правителствени агенции има далеч от преди 10 години.
Днес тези два типа разузнавания използват едни и същи технологии за да постигнат целите си.

Успех с криенето!
Къде са братя Галеви?
Отговори с цитат
  #27  
Стар 19-02-2018
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от themaster301 Вижте мненията
Къде са братя Галеви?
Как мислис? Управляващите не знаят ли?
Отговори с цитат
  #28  
Стар 19-02-2018
themaster301 themaster301 е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,006 пъти в 774 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от вассил46 Вижте мненията
Как мислис? Управляващите не знаят ли?
Какъв е проблема , да се правят , че не знаят?
Отговори с цитат
  #29  
Стар 19-02-2018
Skyfire Skyfire не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Местоположение: Варна
Мнения: 130
Благодари: 18
Получил благодарност:
13 пъти в 10 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от themaster301 Вижте мненията
Какъв е проблема , да се правят , че не знаят?
Не разбрах какво общо има това с поста ми ?


Всичко което съм написал е достоверно и актуално.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 19-02-2018
themaster301 themaster301 е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,006 пъти в 774 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Точно този въпрос по-горе , конкретно не е зададен за теб приятел. Много ми е смешно онова човече , което се плези още по-горе.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ЛИ, ни, Операторите, следят


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Приемници ползвани от бг операторите ... netman КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 33 19-10-2016 13:33
Колко абонати имат БГ операторите? d.ivanov Дъра-Бъра 74 04-08-2012 19:51
Операторите на Булсат нещо не са в час ! freestyler ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 28 17-03-2011 16:06
Опасни ли са базовите станции на GSM операторите? netman GSM мобилни комуникации 14 09-07-2010 08:59
Четири Въпроса за операторите БУЛСАТ И ИТВ есперо2000 Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 3 12-04-2010 16:00


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:00.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.