The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми

Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми Споделете какво ви харесва или не в програмната схема и обслужването на българските оператори, или коментирайте българските канали по всички сателити

 
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #1  
Стар 29-06-2023
angelvarna angelvarna не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 89
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Yettel домашен интернет и телевизия (iptv)

Здравейте,
Довършвам един имот в село край голям град. Във въпросното село се оказа, че най-добър обхват имат Yettel.
Положението е следното - на 1ви етаж на имота всички мобилни оператори достигат скорости от порядъка до 6-8мбпс сваляне/0.9мбпс качване.
Кача ли се на втория етаж на имота - при Виваком скоростите се удвояват, но при Yettel - минава на 5G връзка (с 2-3 черти от 5), а скоростта скача от 70 и няколко до малко над 100мбпс сваляне и 1-2 мбпс качване.

Тъй като в града ползваме ip-телевизия реших да се свържа с Yettel както в техен магазин, така и на линията им за поддръжка.
Веднага ударих греда, тъй като според системата им в населеното място имат само 4G покритие и не искат да предложат тези услуги там (домашен нет 100/20мбпс и иптв).
След като ги питах какъв е проблема да си сключа договора на официалния ми адрес в града и после, като си приключа къщата да я преместя там, получих два отговора:
1. от централата: услугата не може да се мести на друг адрес, освен този в договора.
2. от магазина: никой няма да те глобява или спира услугата, не се притеснявай. Просто не ни дават да го казваме това на клиентите.

Сега...всички ги знаем в магазините как правят всичко възможно за да разпишеш договор, пък после - ако ще и света да потъне.
Попаднах на коментар, че при активиране на услугата за интернет (тя телевизията им може да се ползва навсякъде, но нета не), рутера, който предоставят бива заключван към определена мрежова клетка.
Ако това е истина, означава, че ако се преместя на друго място и имам подписан договор за друг адрес...то ще трябва да плащам или прекратявам договора с неустойка, включително и този за телевизия, тъй като тя не се предлага като самостоятелна услуга (което е безумие).

Единственият селски доставчик продава скорости на два плана - 30 и 50мбпс. Бих взел услугата на 50мбпс.
Обмислям да взема 4г пакет за мобилен интернет за лаптоп/таблет с неограничен интернет от Yettel, но ме притеснява, че при измерване с телефона - скоростта на качване е 1 до 2 мбпс, което няма да ми е достатъчно. Йетел естествено ми отговарят като депутати с по пет професорски титли, че скоростта била каквато максимално може да се достигне. А като ги питам, щом в сайта ви за 4Г е посочена максимална скорост за качване от порядъка на 23-25мбпс, защо получавам 2 на място, където скоростта в другата посока скача над 100мбпс, не можаха да ми отговорят друго освен, че е това, което е.
Та ако взема такъв пакет, бих могъл да го ползвам само за телевизията (така ще плащам 60лв за услугата), тъй като тя от висока скорост на качване нужда няма. А от местния доставчик - 50мбпс за всичко останало.

Попадал ли е някой от вас в подобна ситуация?
Ползвате ли мобилен интернет за лаптоп/телефон в 4G мрежата на Yettel и каква е скоростта на качване при вас?
Сключвали ли сте пакетен договор за интернет и телевизия при тях, и да сте сменяли адрес в последствие?
Отговори с цитат
 

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iptv, yettel, домашен, Интернет, Телевизия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 6 (0 членове и 6 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Мобилния домашен интернет на Yettel. бачора Дъра-Бъра 5 23-03-2022 22:25
MAG 424w3 - 4K UHD IPTV приемник за интернет телевизия (Stalker) SKYTV ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СкайТВ 0 29-10-2021 16:23
MAG 520w3 - IPTV приемник за интернет телевизия (Stalker) с вграден Wi-Fi SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 24-08-2021 21:03
MAG 520 - 4K UHD IPTV приемник за интернет телевизия (Stalker) SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 04-08-2021 21:38
Домашен мобилен интернет Мтел Златев88 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 40 05-12-2016 11:29


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:27.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.