The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #311  
Стар 04-05-2012
fena_78 fena_78 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 23
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Dei Irati - ето ти скица на "високата" част на захранването.
"ниската" е стандартна и не съм я скицирал.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg IMAG0222.jpg (64.4 КБ, 272 разглеждания)
Отговори с цитат
  #312  
Стар 04-05-2012
Аватара на Зелен
Зелен Зелен не е на линия
морски в гората
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Bitburg/Varna
Мнения: 868
Благодари: 292
Получил благодарност:
315 пъти в 180 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fena_78 Вижте мненията
А като си професионалист кажи и сподели с нас какво да се оправи по тънкото дистанционно за да хваща по-добре,че сега трябва да се нацелва приемника за да хване.Сменил съм 3 броя дистанционни,нови батерии....нищо не помага.Със старото сиво от Делтата лови по добре.
Явно и там е като с приемниците. Аз имам две. С едното си играх още като го взех и хващаше дори като е насочено към стената с/у ZHD100. Сега заради теб пробвах и другото,но хваща само,като е насочено към приемника. Но все пак,трябва да се има впредвид,че са на по 9месеца и се ползват много-батериите не са това,което бяха.
Отговори с цитат
  #313  
Стар 04-05-2012
fena_78 fena_78 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 23
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не е от батериите -с нови duracell и пак не лови като хората.Отворих го и ми направи впечатление че инфра диода е вързан направо към чипа,докато при другите дистанционни дори и не на булсат между инфра диода и чипа има буферен транзистор.Да не е от там слабото лъчене на диода?
Отговори с цитат
  #314  
Стар 04-05-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,412
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Не се занимавайте с S300. Отидете до някой офис и се уговорете да ви дадът върнати S202 или S1002. Няма да имате проблеми. S300 е боклук.
Един въпрос по темата, след което ще пиша и друго - каква е стойността на C01?
Отговори с цитат
  #315  
Стар 04-05-2012
fena_78 fena_78 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 23
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

47nF 1KV
Отговори с цитат
  #316  
Стар 04-05-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,412
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Тъй. Понеже пет пари не давам за тези приемници, реших да махна двата резистора. И приемникът работи. Още по-интересното е, че след 30 мин. работа, отворен, температурите на намотката, големия кондензатор и транзисторът се въртят около 37-40 градуса, а преди да ги махна, точно преди да изключа приемника бяха около 55-60 на дросела и кондензатора и 50 на транзистора.
Мернах трите вериги - на 12V в режим на работа - 11.78, на 5V - 5.09 и на 3.3V - 3.32...
Чакам го да изпатка, честно казано, но пък е хладен...
Сега чуденката ми е дали да перна кондензатор без резистори, като рискувам пак или да го оставя така и да видя докъде ще изкара.

Работи си още. Замислям се пак за тези резистори и единственото, до което стигам е, че това са универсални захранвания и тази част от веригата е за друг товар и друга техника, като там е осигурено и охлаждане. Няма начин да са там, включени и да не пекат. Този товар е голям и или трябва да има активно охлаждане или просто да ги няма във веригата.

Последно редактирано от Златанов : 04-05-2012 на 11:34
Отговори с цитат
  #317  
Стар 04-05-2012
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това ми прилича на филтърна RC група, или някаква обратна връзка за някаква стабилност...
Няма смисъл да слагаш само кондензатора, променя се времеконстантата. Може би трябва колегата с осцилоскопа да каже какво се случва без тези резистори, както и дали не отиват през захранването някакви хармоници към електрониката, които могат да объркват някои от функциите?
Отговори с цитат
  #318  
Стар 04-05-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,412
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ВалчоП Вижте мненията
Това ми прилича на филтърна RC група, или някаква обратна връзка за някаква стабилност...
Няма смисъл да слагаш само кондензатора, променя се времеконстантата. Може би трябва колегата с осцилоскопа да каже какво се случва без тези резистори, както и дали не отиват през захранването някакви хармоници към електрониката, които могат да объркват някои от функциите?
А точно. И аз мислех за обратна връзка, но пак не се връзва работата. Ако тази обратна връзка я има и се "използва" така да се каже, ще пече и без нея няма да работи. Ако пък я има и просто си седи, ще е студена и няма да товари, обаче тя товари.

Значи няма да слагам кондензатора. Мисля, че няма да е проблем този да си стои на платката, без да го махам. Тъй или иначе е "изключен", без резисторите.

Наистина нека Dei Irati види с осцилоскопа какво става без тези резистори, като му потвърждавам, че приемникът работи и без тях, ако държи и снимки ще сложа!
Отговори с цитат
  #319  
Стар 04-05-2012
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Може спокойно да се махне тази група , служеща да гаси пиковете когато мосфета се изключва(най вероятно не е оразмерена правилно).
Това може да се види и от препоръчителната апликация за чипа LD7575
[PDF]LD7575



-а това е реална схема от LCD монитор на AOC
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!

Последно редактирано от gentu : 04-05-2012 на 18:32
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на gentu за този полезен пост
Staroto (01-07-2013), Wanderer (04-05-2012), ВалчоП (04-05-2012)
  #320  
Стар 04-05-2012
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

В спора се ражда истината. Златанов потвърждава думите на Фена за безпроблемна работа на захранването. Танкс и на двамата. Като се прибера довечера, ги разкачам и аз. Осцилограми ще сваля другата седмица. Просто утре и в други ден почивам. Но пък ще сваля схемата на целия блок и надявам се с общи усилия да разгадаем предназначението на тези съпротивления, ако има изобщо нужда от тях точно в нашия приемник.
Проблемното дистанционно на модел 300 е от фабрично несъответстваща подложка на приемника в самото устройство, която праща IR приемника в облаците. Имам снимки някъде, довечера ще ги покажа. Три делта 300 съм "отремонтирал" с абсолютно еднаква конструктивна недомислица. Единият мой, останалите на познати.
P.S. Сетих се, че лаптопа у нас е на линия. Изтеглих снимките, ето ги:
И при трита модела, IR приемника сочеше тавана, поради несъответствие с пластмасовата подложка в която лежи на платката. Явно матрицата при забождане на компонента го усуква. Преди това сменявах дистанционни, IR предавателя на дистанционното без успех.
След тази промяна, дистанционното започна да "лови" от всевъзможни ъгли. Снимката е личния ми приемник, който е доста високо и затова умишлено наклоних IR леко надолу. Опитайте и споделете. Става и без да се разпоява.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg 1+.jpg (66.8 КБ, 221 разглеждания)
Тип файл: jpg 2.jpg (50.1 КБ, 202 разглеждания)
Тип файл: jpg 3.jpg (63.9 КБ, 194 разглеждания)
Тип файл: jpg 4.jpg (51.6 КБ, 196 разглеждания)

Последно редактирано от Wanderer : 04-05-2012 на 19:36
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
zhd200


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 6 (0 членове и 6 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:53.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.