The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 14-12-2018
Аватара на Танннер
Танннер Танннер не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Местоположение: Шумен Варна Бургас
Мнения: 425
Благодари: 159
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от spaice Вижте мненията
Погледни си в настройките за APN. На мен ми бяха зачукали някакво прокси и имах проблеми да гледам докато не махнах прокси-то.

Повече детайли?

Цитирай:
Първоначално написано от b_ignatov Вижте мненията
Когато ползвам мрежата на Теленор през OpenVPN, за връзка към моя Tvheadend нещата са следните:

На 3g : SD каналите вървят без проблем, а HD каналите пикселизират и накъсват.

На 4g(LTE) : Нямам проблеми и с HD и SD каналите.


Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk
Пратих ти стрийм на БНТ1, тествай през теленор и виж как е.

Цитирай:
Първоначално написано от spaice Вижте мненията
Погледни си в настройките за APN. На мен ми бяха зачукали някакво прокси и имах проблеми да гледам докато не махнах прокси-то.
Няма прокси зададено.

modedit:
Колега, редактирай си постовете! В рамките на 30 мин от пускане на поста имаш това право. Не е прието трупане на безброй мнения едно под друго!
Отговори с цитат
  #22  
Стар 14-12-2018
Аватара на Танннер
Танннер Танннер не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Местоположение: Шумен Варна Бургас
Мнения: 425
Благодари: 159
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

[QUOTEmodedit:
Колега, редактирай си постовете! В рамките на 30 мин от пускане на поста имаш това право. Не е прието трупане на безброй мнения едно под друго![/QUOTE]


Kak да редактирам, като нямам бутон редактирай??



Писах имейл на Теленор....

Да видим какво ще отговорят.......

Привет, регистрирам че има сериозен проблем с определени тип трафик във вашата мобилна мрежа в град Шумен, въпросът ми към вас, е кой може да ми даде техническа информация и да ми обясни защо е така поведението на мрежата ви.


Регистрирам нестабилно поведение при VPN трафик на L2TP IPSEC PSK, SSTP и OPENVPN протоколи, като в случаят, телефонът ми е клиент и се закача към тези VPN сървъри които са във мрежа на Виваком, през вашата мрежа, необичайното поведение на мрежата ви се изразява в това че през тези протоколи може да се достигнат поне скорости от 15 мегабита, но през ваша мрежа се достигат килобайти и максимум мегабит!

Когато телефонът ми не е закачен за VPN и ползвам мобилната ви мрежа скоростите са нормални, 50 мегабита например.


Правя тест от други оператори със същият телефон и резултатът е 15 мегабита скорост а не килабайти или мегабит към същите VPN сървъри.


Така установявам че проблем при мен нямам, VPN сървърът и мрежата зад която стоят, тоест зад Виваком, проблеми няма!

VPN сървърите са пуснати на Mikrotik Router с ОС 6.42.10.
Зад статично публично IP на Vivacom, типа на мрежата е оптична.


Вече водихме една дискусия и вие или ваш колега ми върна отговор че всичко при вас било наред.


Но не е така, при собствено изследване и проучвания виждам че при вас наистина нещо не е наред.



Хайде VPN мрежите ги прежалих,,,

Следващият проблем, който изпитвам през ваша мрежа е IPTV трафик, вървящ на TCP/UDP портове 9981 и 9982.

Имам у дома зад статично публично IP на Виваком, Микротик Рутер, след него имам IPTV сървър TVHEADEND за обучение и лично ползване!

Когато се опитам да възпроизведа IPTV стрийм през вашата мобилна мрежа в град Шумен от IPTV сървър намиращ се в град Шумен зад Vivacom мрежа. Кадрите секат....


При тестове от други мрежи всичко е наред, но само през вашата не е наред!


Направих тест от ваш абонат в град Балчик от вашата мобилна мрежа!
И нямаше проблем, и VPN и IPTV всичко си върви гладко!
За това си мисля че проблемът е на регионално ниво и нещо се случва в град Шумен!


Защото от два различни адреса в рамките на град Шумен засякох същият проблем и с IPTV и с VPN!


Ниски скорости при VPN, и накъсване на кадри при възпроизвеждане на IPTV stream на портове 9981 и 9982 !


Уверявам ви че при мен всичко е наред, как можем да проверим дали при вас всичко е наред?


Защо от Балчик всичко е отлично а от Шумен не е?


Поздрави!


Танер Заит Расим

tanner.zaitt@gmail.com
Отговори с цитат
  #23  
Стар 15-12-2018
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,382
Благодари: 1,022
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от b_ignatov Вижте мненията
Това е ясно колега! Все пак говорим за любителски проби в домашни условия, а не професионални конфигураций.Човекът с това разполага и това тества. Ясно е че с тези платки транскодинга и HEVC куцат. Ясно е, че ако искаш да ги ползваш си трябва хубава машинка и TBS карта с тунери, които струват скъпо. Тия стриимове днес ги има, утре не.

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk
транскодиране и в Н.265 се прави и в домашни условия със свободен софтуер и средно 'арна видеокарта Нвидия 600+ или Интел core i 6 gen+

Картите на TBS са евтини но не и хубави
за Dectek няма да давам препоръки
но DigitalDevices са класи над TBS.
Hauppauge са също по добри за мен от TBS

Давам пример за ефирната тв с един тунер /за София 2 или 3 тунера/
на процесорна мощ
Код:
fmpeg -reconnect 1 -reconnect_at_eof 1 -reconnect_streamed 1 -reconnect_delay_max 2 -y -nostats -nostdin -hide_banner -loglevel quiet -fflags +genpts -user_agent HLS -i http://tvh,ip:9981/stream/channelid/12345 -strict -2 -dn -vf yadif -vcodec h264 -acodec aac -preset superfast -profile:v baseline -level 3.0 -b:v 2048k -b:a 128k -minrate 1024k -maxrate 3072k -bufsize 2048k -crf 19 -aspect 16:9 -r 50 -ar 44100 -ac 2 -scodec copy -hls_flags delete_segments -hls_time 10 -hls_list_size 6 /var/www/html/streams/1_.m3u8
може и деинтерлеис да се приложи ако някой иска с "-vf yadif"
може и да не се транскодира

с нвидия
Код:
ffmpeg -fflags +genpts -user_agent "GPU Transcode" -nostats -nostdin -hide_banner -loglevel quiet -hwaccel cuvid -c:v h264_cuvid -resize 960x720 -deint 2 -i http://tvh.ip:9981/stream/channelid/119400202 -map 0:v -c:v h264_nvenc -preset slow -profile:v main -level 3.1 -rc vbr_hq -b:v 2000k -minrate 1000k -maxrate 3000k -bufsize 5000k -map 0:a -c:a libfdk_aac -ac 2 -b:a 128k -hls_flags delete_segments -hls_time 10 -hls_list_size 6 /var/www/html/streams/1_.m3u8

забавянето е около ~10сек
линка по подрзбиране е http;//ip.server.dns/streams/1_.m3u8

Става и за ИП камери
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на 111111 за този полезен пост
b_ignatov (15-12-2018), ЗЗлатев (28-09-2020), Танннер (15-12-2018)
  #24  
Стар 15-12-2018
Аватара на Танннер
Танннер Танннер не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Местоположение: Шумен Варна Бургас
Мнения: 425
Благодари: 159
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
транскодиране и в Н.265 се прави и в домашни условия със свободен софтуер и средно 'арна видеокарта Нвидия 600+ или Интел core i 6 gen+

Картите на TBS са евтини но не и хубави
за Dectek няма да давам препоръки
но DigitalDevices са класи над TBS.
Hauppauge са също по добри за мен от TBS

Давам пример за ефирната тв с един тунер /за София 2 или 3 тунера/
на процесорна мощ
Код:
fmpeg -reconnect 1 -reconnect_at_eof 1 -reconnect_streamed 1 -reconnect_delay_max 2 -y -nostats -nostdin -hide_banner -loglevel quiet -fflags +genpts -user_agent HLS -i http://tvh,ip:9981/stream/channelid/12345 -strict -2 -dn -vf yadif -vcodec h264 -acodec aac -preset superfast -profile:v baseline -level 3.0 -b:v 2048k -b:a 128k -minrate 1024k -maxrate 3072k -bufsize 2048k -crf 19 -aspect 16:9 -r 50 -ar 44100 -ac 2 -scodec copy -hls_flags delete_segments -hls_time 10 -hls_list_size 6 /var/www/html/streams/1_.m3u8
може и деинтерлеис да се приложи ако някой иска с "-vf yadif"
може и да не се транскодира

с нвидия
Код:
ffmpeg -fflags +genpts -user_agent "GPU Transcode" -nostats -nostdin -hide_banner -loglevel quiet -hwaccel cuvid -c:v h264_cuvid -resize 960x720 -deint 2 -i http://tvh.ip:9981/stream/channelid/119400202 -map 0:v -c:v h264_nvenc -preset slow -profile:v main -level 3.1 -rc vbr_hq -b:v 2000k -minrate 1000k -maxrate 3000k -bufsize 5000k -map 0:a -c:a libfdk_aac -ac 2 -b:a 128k -hls_flags delete_segments -hls_time 10 -hls_list_size 6 /var/www/html/streams/1_.m3u8

забавянето е около ~10сек
линка по подрзбиране е http;//ip.server.dns/streams/1_.m3u8

Става и за ИП камери


Благодаря но как мога да го пробвам при мен?

На лаптопа си имам наблъскани два диска, SSD със Windows 10, и HDD дуал буут с Linux Mint и Windows 7.



Ако искам да пробвам транскодинг с Nvidia ще трябва да си заредя минта, до колкото разбирам.


Ако искам процесорна мощ, мога да го осигоря само през IBM X3650M3 но с виртуална машинка под ESXI 6.5.


Под забавяне от 10 секунди какво имаш в предвид, че стрийма след преработка върви със закъснение от 10 секунди ?

Примерът, който си дал само за един стрийм ли е или може цял плейлист да се обработи така?


А и тези редове код къде ги въвеждаш?
В терминала?
А какви пакети са ми нужни преди това да си инсталирам?
И не ми е ясно ако посветя отделен компютър за преработка на m3u плейлист как ще направя връзката между TVHEADEND и крайното устройство и компютъра който транскодира?


Много сложно ми се видя, по лесно ми е да си купя по мощен IPTVBOX и да ползвам Коди със неговите си профили за стриймване..

Последно редактирано от Танннер : 15-12-2018 на 01:12
Отговори с цитат
  #25  
Стар 15-12-2018
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,382
Благодари: 1,022
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Танннер Вижте мненията
Благодаря но как мога да го пробвам при мен?

На лаптопа си имам наблъскани два диска, SSD със Windows 10, и HDD дуал буут с Linux Mint и Windows 7.



Ако искам да пробвам транскодинг с Nvidia ще трябва да си заредя минта, до колкото разбирам.


Ако искам процесорна мощ, мога да го осигоря само през IBM X3650M3 но с виртуална машинка под ESXI 6.5.


Под забавяне от 10 секунди какво имаш в предвид, че стрийма след преработка върви със закъснение от 10 секунди ?

Примерът, който си дал само за един стрийм ли е или може цял плейлист да се обработи така?


А и тези редове код къде ги въвеждаш?
В терминала?
А какви пакети са ми нужни преди това да си инсталирам?
И не ми е ясно ако посветя отделен компютър за преработка на m3u плейлист как ще направя връзката между TVHEADEND и крайното устройство и компютъра който транскодира?


Много сложно ми се видя, по лесно ми е да си купя по мощен IPTVBOX и да ползвам Коди със неговите си профили за стриймване..
Да кажем че се ползва ефирната тв в къщи
без транскодиране няма яд на доста слаб процесор
ако външните листи са вече готови може да се добавят в плеилист и директно в SSIPTV вместо да се реконвертират

https://github.com/streamlinevideo/streamline
https://github.com/t-mullen/hls-server
ако някой му се експериментира и иска да понаучи нещо
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.

Последно редактирано от 111111 : 15-12-2018 на 01:52
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на 111111 за този полезен пост
b_ignatov (15-12-2018), Танннер (15-12-2018)
  #26  
Стар 15-12-2018
Аватара на Танннер
Танннер Танннер не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Местоположение: Шумен Варна Бургас
Мнения: 425
Благодари: 159
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
Да кажем че се ползва ефирната тв в къщи
без транскодиране няма яд на доста слаб процесор
ако външните листи са вече готови може да се добавят в плеилист и директно в SSIPTV вместо да се реконвертират

https://github.com/streamlinevideo/streamline
https://github.com/t-mullen/hls-server
ако някой му се експериментира и иска да понаучи нещо
Полезно, благодаря.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
os, tvheadend, web


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 4 (0 членове и 4 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
tvheadend и dlna oldgraf КОМПЮТРИ и периферия 8 14-01-2019 14:03
DVB-S2 guad ТВ тунер Убунту 14.04/16.04 + tvheadend хасанбг IPTV (Internet Protocol Television) 27 11-01-2018 02:45
Tvheadend+Stream Matrata IPTV (Internet Protocol Television) 26 14-08-2016 11:29
Помощ за Oscam/tvheadend на Openelec 6.0 zorvalth КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 4 21-12-2015 17:05
TVHeadEnd - платена помощ lazkom IPTV (Internet Protocol Television) 5 30-09-2015 00:12


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:23.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.