The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S]

САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] Сателитна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 05-07-2020
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pantsiani Вижте мненията
Преди 3 дни направих тест на конвертори и точно кръговия на BEST се представи не просто лошо, а изключително лошо. Направо все едно, че не присъстваше. Аз не зная как правите съпоставка с малки антени, като махате офсетов конвертор, който е блок със собствен облъчвател (всеки с различен ъгъл). Единственият меродавен тест е когато се тества на парабола, а конверторите са пригодени за целта. Без да се пипа вълновод, облъчвател и антена. Друг е въпросът, че още не съм решил дали да споделя подробности за този тест. Другите конвертори в теста - фланцово единично Инверто, Универсален BEST (куад, усилен, преправен за парабола), MTI AK54-XT2N 0.2 (куад, усилен, преправен за парабола) и Инваком куад.
Офсетовите конвертори са именно такива, защото са правени за офсетови антени. Кой как си ги е пригодил на парабола, ама с какъв вълновод и облъчвател е друг въпрос, подходящ за раздел "Направи си сам", чийто отговори ще са всеки път различни, защото еднакъв резултат двама души няма да постигнат.

Цитирай:
Първоначално написано от Mach123 Вижте мненията
Best е най - добре, тестван....
И аз имам подобни лични наблюдения. Преди него имах един, който се представи много зле (голдън медия, ако не се лъжа), а преди това - именно инверто блек про и то с 4 изхода, което изтървах от високо и стана на парчета. Бест-а изкара половин децибел повече от инвертото.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 05-07-2020
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pantsiani Вижте мненията
Преди 3 дни направих тест на конвертори и точно кръговия на BEST се представи не просто лошо, а изключително лошо. Направо все едно, че не присъстваше. Аз не зная как правите съпоставка с малки антени, като махате офсетов конвертор, който е блок със собствен облъчвател (всеки с различен ъгъл). Единственият меродавен тест е когато се тества на парабола, а конверторите са пригодени за целта. Без да се пипа вълновод, облъчвател и антена. Друг е въпросът, че още не съм решил дали да споделя подробности за този тест. Другите конвертори в теста - фланцово единично Инверто, Универсален BEST (куад, усилен, преправен за парабола), MTI AK54-XT2N 0.2 (куад, усилен, преправен за парабола) и Инваком куад.
Става защото масово Облъчвателите на офсетните ЛНБ за 0.6 се копират един от друг . Малките глави и инвакома имат разлика само.
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
  #13  
Стар 05-07-2020
Аватара на AChechev
AChechev AChechev не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2007
Местоположение: 41.22.40 с.ш./23.36.23 и.д.
Мнения: 894
Благодари: 112
Получил благодарност:
227 пъти в 160 поста
Сваляния: 276
Ъплоуди: 0
По подразбиране

90/80 ,MTI двоен ,7.2 dB
Отговори с цитат
  #14  
Стар 05-07-2020
Аватара на pantsiani
pantsiani pantsiani не е на линия
ентусиаст
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: 2,60/2,40/2,10 - София
Мнения: 688
Благодари: 111
Получил благодарност:
481 пъти в 186 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
Бъркаш, нещо не си го преправил беста като хората.
Най-вероятно си забравил, но точно, като гласяхме заедно моята антена към 36 от една торба "кръгови" конвертори, точно беста беше с 0.5-1dB зависи от транспондера, над останалите Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Не бъркам, за съжаление. Може просто бройката да е несполучлива - но реално е за кофата. Останалите конвертори в теста са доста добри и скъпи с изкл. на единичното инверто. https://postimg.cc/6231R7cQ

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
Става защото масово Облъчвателите на офсетните ЛНБ за 0.6 се копират един от друг . Малките глави и инвакома имат разлика само.
Преди бях взел 5 офсетови конвертора и като се свалят капачките изрязах от пластмасови карти точният им ъгъл на облъчвателите. Всичките бяха с различен ъгъл, както и офсетите са с различен. https://postimg.cc/8jTc1Vmt

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
Офсетовите конвертори са именно такива, защото са правени за офсетови антени. Кой как си ги е пригодил на парабола, ама с какъв вълновод и облъчвател е друг въпрос
За да е меродавен един тест, трябва да се тества само конвертора, а не всеки конвертор в анблок с различен по ъгъл и като канали облъчвател.

Последно редактирано от pantsiani : 05-07-2020 на 19:21
Отговори с цитат
  #15  
Стар 05-07-2020
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Не!
Рен е на 36с и стабилно върви на 4-5дб,но само с 1метър,с по малка го забравяш!И то само при централен на мултифийд!
Взех, че го изкарах без прекъсване в дъждовно време с Triax 88 и въпросния BEST. А дори конвертора не е централен! ( голям съм майстор )

За сметка на сигнала от 36B, тъй като бутнах с милиметър-два антената наляво (защото между двата сателита B и C има известна разлика в орбиталната позиция). Но каналите на B остават гледаеми, въпреки това.


Последно редактирано от Светия Дух : 05-07-2020 на 21:59
Отговори с цитат
  #16  
Стар 05-07-2020
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

А защо не си вземеш модул с карта на трико и там РЕН ТВ ще ти е сигнал Х2 от на НТВ?
Няма ли вече да се отказваш от 28е и да го правиш 36 централен, майната им на крайните?

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #17  
Стар 05-07-2020
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Заради това мисля за модул и заради още два канала от Триколор. Но това, че не работи стабилно с OpenATV ме замисля. Не ми допада БлекХол. Ако задържа РЕН ТВ стабилен и през лятото, не ми трябва модул за Триколор. Каналите на НТВ+ са предостатъчно. Реално вкъщи гледаме 5-6 от тях. А Булсат отдавна е заменен с кабелна по оптика с 500 канала, та и този конвертор ми е свободен.

Някой ден ще експериментирам да преместя 36Е на мястото на 45Е (краен на рейката) а на другия край да изкарам целия 13Е и чак тогава може да се наложи да компенсирам с модул на Триколор загубата на канали от НТВ+, защото сигурен съм, доста транспондери ще изчезнат.

Абе направо си плаче за втора антена, ама не ми се слага. Ей я събира прахоляк на тавана - Триакс 78. И на нея бях окичил 4-5 конвертора, но я свалих по естетични причини. Ако му трябва на някой, може да му я дам тънко със се рейката. Че ако постои още малко на тавана, доколкото се познавам, след време ще ми хрумне пак да я окича на терасата.

Последно редактирано от Светия Дух : 05-07-2020 на 22:59
Отговори с цитат
  #18  
Стар 05-07-2020
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Мой съвет е да не го заклеймяваш openatv, че не работи, прочети ми мненията в темата за ултимо 4к, при мен е специфична комбинацията и е такова положението. При други колеги с дуо 4к с openatv и ci+ нямат тези проблеми, но на въпросния имидж, трябва да инсталираш две приложения. Не е болка, но имам предвид, че не бачка директно.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дрим за този полезен пост :
Светия Дух (05-07-2020)
  #19  
Стар 06-07-2020
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

inverto black pro това е конвертора. Кел файда че беста показва малко по високо ниво като гасне пръв а инвертото работи още почти децибел на долу.
__________________
Когато си умрял, не знаеш, че си мъртъв. Трудно е само за останалите.
Същото е и когато си тъп!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, конвертор, кръгова, поляризация


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Продавам двоен конвертор MTI за кръгова поляризация jassen Приключили продажби 3 27-05-2016 23:34
Продавам конвертор за кръгова поляризация valvamp КОНВЕРТОРИ 2 20-02-2016 21:02
Продавам нов КОНВЕРТОР ДВОЕН GOLDEN MEDIA С КРЪГОВА ПОЛЯРИЗАЦИЯ bartek Приключили продажби 1 15-02-2016 20:33
azbox hd elite + конвертор за кръгова поляризация petar_ganev AZBOX 2 26-10-2013 01:02


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:17.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.