The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: *88, Спътник Hellas Sat 3/4 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на A1 TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 05-05-2021
jijo99 jijo99 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Местоположение: Plovdiv
Мнения: 123
Благодари: 16
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 1
По подразбиране

За жалост и от КЗП не им се занимава с тези 3 оператора.
и аз имах разправий с А1, сезирах КЗП--отговора беше, ако искате заведете дело и нищо повече.
но и при 3 операта е едно и също мазало --лошото е че стават монополисти и където и да идеш х** е един и същ.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на jijo99 за този полезен пост :
demmlik (05-05-2021)
  #32  
Стар 05-05-2021
bossboss bossboss не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2011
Местоположение: близо до Смолян
Мнения: 43
Благодари: 15
Получил благодарност:
7 пъти в 4 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колеги, чудя се дали има някаква алтернатива на монополните мобилни оператори както примерно при сателитната телевизия (остават ми няколко месеци до края на Виваком телевизията).
Отговори с цитат
  #33  
Стар 05-05-2021
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,149
Благодари: 563
Получил благодарност:
772 пъти в 523 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от angelvarna Вижте мненията
Целта е да не плаща никой допълнителен месец. Затова и инициирах проверка по случая, но честно казано, силно се съмнявам да има някакъв резултат.

ПП. Аз се радвам и скрийншотове пращам, но вече половин работен ден, услугите и договора стоят активни в профила ми в А1. Ще го следя да видя промяната кога влиза в сила. Понеже по мейл може да казват едно, ама накрая да излезе друго. Я някой забравил, я нещо друго...знаете.
Важното е да го имаш разписано черно на бяло, с подписи и печати от тяхна страна. Пази и мейла, той е вид официална комуникация.

Аз имах приключение с макс телеком още в първите им години. Бях пуснал молба с предизвестие от месец за прекратяване на услугите им, бях платил всичко дължимо към датата на изтичане на предизвестието, но три месеца след тази дата продължаваха да ми издават фактури и да начисляват такси. Като при всяка фактура се разправяхме по телефона с обещания от тяхна страна, че следващия месец ще бъдат сторнирани и няма да плащам нищо. Е три месеца по-късно ги сторнираха.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #34  
Стар 05-05-2021
demmlik demmlik е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 584
Благодари: 1,764
Получил благодарност:
94 пъти в 71 поста
Сваляния: 136
Ъплоуди: 0
По подразбиране PLAMEN

Цитирай:
Първоначално написано от jijo99 Вижте мненията
За жалост и от КЗП не им се занимава с тези 3 оператора.
и аз имах разправий с А1, сезирах КЗП--отговора беше, ако искате заведете дело и нищо повече.
но и при 3 операта е едно и също мазало --лошото е че стават монополисти и където и да идеш х** е един и същ.
OT SHUMEN
__________________
Japan
Отговори с цитат
  #35  
Стар 06-05-2021
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,408
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,360 пъти в 657 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jijo99 Вижте мненията
За жалост и от КЗП не им се занимава с тези 3 оператора.
и аз имах разправий с А1, сезирах КЗП--отговора беше, ако искате заведете дело и нищо повече.
но и при 3 операта е едно и също мазало --лошото е че стават монополисти и където и да идеш х** е един и същ.
Е, как ще им се занимава, като са на хранилка и при трите?! Ти виждал ли си с какви телефони са служителите на КЗП, да не мислиш, че са от заплати купени...
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на Златанов за този полезен пост
dolby (06-05-2021), Gena_Bs (06-05-2021), hajduk (06-05-2021), Ченгел (06-05-2021)
  #36  
Стар 21-05-2021
angelvarna angelvarna не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 86
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ето какво пристигна по пощата вчера (изрязал съм излишните обяснения) от омбудсмана:

Интересното в случая е, че според написаното в документа, А1 не става ясно каква точно клауза ще отпада, а пък по-долу е написано, че неустойката включва "част от предоставените отстъпки и субсидии, пропорционално на оставащия срок от договора."
Мен ме ощавиха за НЕИЗПОЛЗВАНИ отстъпки до изтичане на договора. Не част, ами в пълен размер. Силно се надявам и тази клауза да мине ревизия.
Не съм включил частта от написаното, където е посочено, че ако искате да си спрете договора по ваше желание, преди изтичането му и платите неустойка - сте длъжни да предизвестите другата страна 30 дни. Т.е. реално наистина има неустойка от 3 месечни такси + ползвани отстъпки (тук А1 спорят по темата), и още 1 такса покрай 30те дни чакане.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 21-05-2021
демиров демиров не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Apr 2021
Местоположение: Варна
Мнения: 417
Благодари: 44
Получил благодарност:
106 пъти в 80 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Градски - защо се тормозиш с такъв слаб нет/ А1 300 мбит/ при положение че на всеки е ясно че операторите рекламират само максималната - абсолютно недостижима скорост!

А на теб очевидно ти трябва много мощна и стабилна нет мрежа за видео връзка на 2 500 + км.?

Предполагам/ щом те натиска ирландският работодател/ че ти плаща нета...
Та не виждам причина при всички тези условия защо не се абонираш за най-високата скорост - в случая гледам вече си на Виваком оптика...
би трябвало да се абонираш за 1 гбит премиум да знаеш че ще имаш поне 600 мбит с Ирландия....

Аз съм на 500 мбит ЕОН...

цъкнах сега към Ирландия е 280 мбита с много пинг...предполагам че за твоята работа това е много зле?

Към Берлин е 365 мбит.

Към София е 489 мбит.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на демиров за този полезен пост :
polomski (21-05-2021)
  #38  
Стар 21-05-2021
angelvarna angelvarna не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 86
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И 10Gbit да ми е нета, ирландеца иска да се ползва VPN, на който е сложил лимит до 50мбпс down/up. Но интернета у дома не се ползва само за това.

Иначе за плащането - нищо не плаща компанията, всичко е от мен. Задето се наложи да сменям А1 с Виваком и резултат, на което платих неустойка - пак беше изцяло за моя сметка.

300мбит ме устройват, 500 е вече презастраховане в моят случай.
Цялата тема не се отнасяше до скоростите, а калпавата услуга на А1 като цяло и факта, че пак се заобикаля закона с трикове на дребно.
Така са си оплели кошниците от операторите, че към момента нито КЗП, нито който и да било може да ги бутне....освен разбира се ако не започнат масово да се оплакват хората и завеждат колективни жалби към КЗП, омбудсмани и прочее.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 21-05-2021
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от angelvarna Вижте мненията
И 10Gbit да ми е нета, ирландеца иска да се ползва VPN, на който е сложил лимит до 50мбпс down/up. Но интернета у дома не се ползва само за това.

Иначе за плащането - нищо не плаща компанията, всичко е от мен. Задето се наложи да сменям А1 с Виваком и резултат, на което платих неустойка - пак беше изцяло за моя сметка.

300мбит ме устройват, 500 е вече презастраховане в моят случай.
Цялата тема не се отнасяше до скоростите, а калпавата услуга на А1 като цяло и факта, че пак се заобикаля закона с трикове на дребно.
Така са си оплели кошниците от операторите, че към момента нито КЗП, нито който и да било може да ги бутне....освен разбира се ако не започнат масово да се оплакват хората и завеждат колективни жалби към КЗП, омбудсмани и прочее.
Наеми си линия ! Не ползвай потребителски услуги.
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на CITRON за този полезен пост
111111 (28-05-2021), polomski (21-05-2021)
  #40  
Стар 27-05-2021
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от демиров Вижте мненията

Аз съм на 500 мбит ЕОН...

цъкнах сега към Ирландия е 280 мбита с много пинг...предполагам че за твоята работа това е много зле?

Към Берлин е 365 мбит.

Към София е 489 мбит.
Какво значи много пинг?
https://www.speedtest.net/result/11486022535
https://www.speedtest.net/result/11486036072
https://www.speedtest.net/result/11486056469
https://www.speedtest.net/result/11486050492
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg Dublin.jpg (66.2 КБ, 29 разглеждания)
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
a1, А1, договор, на, ПО, прекратяване на договор, Приключения, пускане, Спиране, услуга


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
двоен стандарт при пускане на обяви в този форум ! aucislot Новини и мнения 3 07-05-2012 19:37
Samsung 46D6500 пускане на активни тонколони 2.1 ??? Трентатре ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 4 21-03-2012 19:55
Сглабяне и пускане на сателитна система - въпроси Калин72 Въпроси и отговори 25 27-07-2011 23:45
Проблем при пускане и засичане на карта - МСАТ Ивайло Райков Оператори в гр. ВАРНА 6 07-07-2011 22:20
Пускане на ТВ по интернет fena81 ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 6 21-07-2010 03:15


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:48.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.