The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 10-10-2011
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,849
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране Харесал съм лаптоп HP ProBook 4530 - как ви се струва?

Навярно това не е точният форум за напълно компетентно обсъждане и изчерпателен анализ на подобни теми, но не ми се занимава да чета професионални ревюта и да сравнявам резултати от тестове в специализираните форуми, за което моля за прошка.

Затова ще си поставя питането тук и ще съм благодарен за всички коментари. Особено за отрицателните.

Харесан е лаптоп HP ProBook 4530.
  • НОВ МОДЕЛ! Sandy Bridge технология
  • Уникален дизайн - алуминиева конструкция
  • Мощен двуядрен процесор Intel i5 2.30/2.90GHz
  • Голям твърд диск 640GB
  • Матов екран и HD камера
  • Видеокарта с 1GB собствена памет DDR5
Моделът е този

Към машината няма особени свръх изисквания за производителност. Липсата на ОС ще бъде поправена с допълнителна инсталация на Windows 7.

Основните ми въпроси са свързани с цялостното представяне на HP като производител на лаптопи (аз ползвам Леново), моделите от тази серия, точно тази спецификация, която съм посочил, продавачът pcstore.bg и цената.

Предварително благодаря на всички, които ще отделят от времето си за мен.

Отговори с цитат
  #2  
Стар 10-10-2011
д.е.м.т д.е.м.т не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 1,803
Благодари: 224
Получил благодарност:
214 пъти в 158 поста
Сваляния: 50
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако си максималист,то отговорът е
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10-10-2011
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Имам про бук 4515с, и като машина и конфигурация е добра, но....... на 9-я месец батерията ми здаде багажа, гаранцията беше 12 месеца, смениха я, на 15-тия месец почна и контролера да прави мизерии, и в момента за да стартира го чакам да загрее първо 1 час!!!!!! От към охлаждане са "айрян без кисело мляко" - "ГОЛА ВОДА". Много съм разочарован от НР.
П.С. Никъде няма от къде да диша, моля ти се. За да вкарва от някъде въздух, след като охлаждането го вади навън, са направили гадовете да влиза от клавиатурата. Еми... направи си извод колко се праши тя.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...

Последно редактирано от BOBIKAT : 10-10-2011 на 22:16
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10-10-2011
Аватара на tok82
tok82 tok82 е на линия
ЕТ
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: Разград
Мнения: 703
Благодари: 146
Получил благодарност:
105 пъти в 81 поста
Сваляния: 489
Ъплоуди: 0
По подразбиране

HP използват евтини части цената я докарват от външния вид след 7 8 месеца започват проблемите батерията не държи разпоява се видеото контролери се разпояват HDD гледам че е 640gb най вероятно е Westarn digital който се чупи много от гледна точка на HDD си избери по малък да не е над 320GB много са минали през рацете ми мога да ти кажа че HP не става не издържат за напред едно запояване само на видеото ще ти струва около 70 80 лева пък за другите части да не говорим
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на tok82 за този полезен пост :
BOBIKAT (10-10-2011)
  #5  
Стар 10-10-2011
alexi alexi не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: София
Мнения: 191
Благодари: 47
Получил благодарност:
44 пъти в 23 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стоян Вижте мненията
Навярно това не е точният форум за напълно компетентно обсъждане и изчерпателен анализ на подобни теми, но не ми се занимава да чета професионални ревюта и да сравнявам резултати от тестове в специализираните форуми, за което моля за прошка.

Затова ще си поставя питането тук и ще съм благодарен за всички коментари. Особено за отрицателните.

Харесан е лаптоп HP ProBook 4530.
  • НОВ МОДЕЛ! Sandy Bridge технология
  • Уникален дизайн - алуминиева конструкция
  • Мощен двуядрен процесор Intel i5 2.30/2.90GHz
  • Голям твърд диск 640GB
  • Матов екран и HD камера
  • Видеокарта с 1GB собствена памет DDR5
Моделът е този

Към машината няма особени свръх изисквания за производителност. Липсата на ОС ще бъде поправена с допълнителна инсталация на Windows 7.

Основните ми въпроси са свързани с цялостното представяне на HP като производител на лаптопи (аз ползвам Леново), моделите от тази серия, точно тази спецификация, която съм посочил, продавачът pcstore.bg и цената.

Предварително благодаря на всички, които ще отделят от времето си за мен.

Аз съм с 4330, който е с core i3,вградено видео, 4ГБ РАМ, 320ГБ диск, според мен проблемите с охлаждането при предишните пробуци са го решили доста успешно. З месеца го ползвам и нямам забележки: батерия 3.5- 4 часа, няма нещо дето да ми е потрябвало и да не върви, НО аз игри не играя! Ползвам го главно за офис работа,фотошоп, обработка на любителско НD видео и гледане на HD филми. Доплатих си за 3 години гаранция пък ще видим какво ще излезе..... Всичко е до късмет според мен при сегашната техника.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10-10-2011
копача09 копача09 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 67
Благодари: 8
Получил благодарност:
11 пъти в 6 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alexi Вижте мненията
Аз съм с 4330, който е с core i3,вградено видео, 4ГБ РАМ, 320ГБ диск, според мен проблемите с охлаждането при предишните пробуци са го решили доста успешно. З месеца го ползвам и нямам забележки: батерия 3.5- 4 часа, няма нещо дето да ми е потрябвало и да не върви, НО аз игри не играя! Ползвам го главно за офис работа,фотошоп, обработка на любителско НD видео и гледане на HD филми. Доплатих си за 3 години гаранция пък ще видим какво ще излезе..... Всичко е до късмет според мен при сегашната техника.
Ти да не си с акумулатор,че те държи 4 часа.
Няма смисъл да се обсъжда въобще марката ,,HP,,просто не стават за нищо.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10-10-2011
Аватара на Онджичек
Онджичек Онджичек не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: СФ
Мнения: 955
Благодари: 889
Получил благодарност:
302 пъти в 189 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Аз имам HP8530 EliteBook. Има проблем с охлаждането, не му държи батерията и като цяло не струва парите, които му се искат. Препоръчвам ти да си избереш нещо по различно от тази марка.

Успех!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11-10-2011
Аватара на Никки
Никки Никки не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 70
Благодари: 5
Получил благодарност:
12 пъти в 8 поста
Сваляния: 87
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Първият ми лаптоп беше HP и изкара година и 3 месеца. Както казват колегите на 9тия месец батерията му държеше не повече от 5 минути, а след това му се скапа видео картата, която беше на дъното и ми поискаха 450 лева за ново дъно. От тогава съм с Acer, вече 2 години и половина и нямам проблеми. Имам и една Toshiba, към която също нямам забележки. Не казвам че Toshiba и Acer са по-добри, може при мене така да се е случило. А и за батерията, ако ползвате лаптопа дълго време на едно място по-добре я заредете и я свалете, така и удължавате живота многократно. На Аcera за една година батерията без да я ползвам беше паднала от 100 на 87 процента.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11-10-2011
копача09 копача09 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 67
Благодари: 8
Получил благодарност:
11 пъти в 6 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вземи си ACER или SONY лично мнение.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11-10-2011
Аватара на данаил
данаил данаил не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Димитровград,Wien
Мнения: 347
Благодари: 253
Получил благодарност:
48 пъти в 33 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

HP само за принтери и скенири, за нищо друго нестават!
Аз съм с МакБуук Про и съм адски доволен, е вярно е че дадох 4к но пък си заслужава.
__________________
Vu+Duo,Zehnder-105см, OptiboxDM-3800,Panasonic TX-P50VT20E,Imac 27' i5 2.8GHz,MacBook Pro 17'' i5 2.53GHz,Xiaomi Mi Max 2 , Fusion tv.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
4530, hp, probook, ви, как, лаптоп, се, Струва, съм, Харесал


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
PlayBook на RIM ще струва 499 долара ТИНТИН КОМПЮТРИ и периферия 0 22-03-2011 16:28
$40 млн. струва откриването на Олимпиадата Джак СПОРТ 3 12-02-2010 21:56
“Нова ТВ” в събота: колко ще струва АЕЦ Белене и заслужава ли си? ТИНТИН ДРУГИ 0 17-09-2009 19:04
40 000 лв. струва новият клип на Андреа - вихри се и Златка ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 14-09-2009 15:50
Колко според вас трябва да струва IPBOX 900HD ? dman IPBOX 17 14-06-2009 06:36


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:29.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.