The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 12-09-2012
Аватара на Крал Артур
Крал Артур Крал Артур не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2007
Местоположение: София
Мнения: 798
Благодари: 490
Получил благодарност:
260 пъти в 112 поста
Сваляния: 165
Ъплоуди: 2
Smile

Екстра е Харда ще стане малък, ама като за начало
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Крал Артур за този полезен пост :
Бобсано (12-09-2012)
  #12  
Стар 12-09-2012
Бобсано Бобсано е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Крал Артур Вижте мненията
Екстра е Харда ще стане малък, ама като за начало
Ахам. Благодаря ти за отговора. Да, хард диска е малък, но засега, че върши работа.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 14-09-2012
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 739
Благодари: 92
Получил благодарност:
211 пъти в 120 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Харда ще го напълниш бързо, особено ако записваш HD канали.
__________________
Параболи: 90см, 180 см; Офсети: 2хTriax 110, 60см, 90см; Vu+Solo2; Octagon SF8008, DM500S; Golden Media Uni-Box 9060 CRCI HD PVR; DiSEQ 8/1
Отговори с цитат
  #14  
Стар 14-09-2012
martinakis martinakis не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 571
Благодари: 78
Получил благодарност:
62 пъти в 42 поста
Сваляния: 170
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Взимай си един сат приемник ,че с тази платка после ще има много въпроси
__________________
{triax td 110-multefeed -0.8W,4.8E,7E,9E,13E,16E;hirshmann 135 -36E,triax ts 78-multefeed-19E,23E,parabola 220cm,dm500 hd;xtrend ET5000}
Отговори с цитат
  #15  
Стар 14-09-2012
Бобсано Бобсано е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pgi Вижте мненията
Харда ще го напълниш бързо, особено ако записваш HD канали.
Мда. Знам. Но все си мисля, че засега, ще ми свърши работа. Иначе по - натам, ще имам възможност да го заменя с по - голям.

Цитирай:
Първоначално написано от martinakis Вижте мненията
Взимай си един сат приемник ,че с тази платка после ще има много въпроси
Мхм. Доколкото знам, един качествен сателитен приемник е на цена не по - малко от 250 - 300 лева. А и, трябва да купувам отделно твърд диск или USB памет, за да записвам. Така че, платката, поне засега, ме устройва.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 14-09-2012
martinakis martinakis не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 571
Благодари: 78
Получил благодарност:
62 пъти в 42 поста
Сваляния: 170
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Не е нужно да се купува хард диск,може да записваш по лана директно на харда на компа.

Цитирай:
Първоначално написано от Бобсано Вижте мненията
Мда. Знам. Но все си мисля, че засега, ще ми свърши работа. Иначе по - натам, ще имам възможност да го заменя с по - голям.

Мхм. Доколкото знам, един качествен сателитен приемник е на цена не по - малко от 250 - 300 лева. А и, трябва да купувам отделно твърд диск или USB памет, за да записвам. Така че, платката, поне засега, ме устройва.
__________________
{triax td 110-multefeed -0.8W,4.8E,7E,9E,13E,16E;hirshmann 135 -36E,triax ts 78-multefeed-19E,23E,parabola 220cm,dm500 hd;xtrend ET5000}
Отговори с цитат
  #17  
Стар 14-09-2012
Бобсано Бобсано е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от martinakis Вижте мненията
Не е нужно да се купува хард диск,може да записваш по лана директно на харда на компа.
Еми... Човек. Мерси за предложението, но поне засега, не мисля да се отказвам от платката. Просто така съм решил. : ))
Отговори с цитат
  #18  
Стар 09-09-2014
Бобсано Бобсано е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Smile

Здравейте отново, колеги! Значи. Темата е малка старичка, но реших да пиша в нея, защото мисля, че заглавието и съдържанието на темата отговарят на това, което ще попитам в следващите няколко реда. Та, става на въпрос за това, че откакто почнах, да се занимавам със сателитна телевизия все имам някакви проблеми или неща, които не ме устройват и не ми вършат работа. Та мисля, че повечето от вас знаят, че до преди известно време имах проблеми с няколко компютърни платки за сателитна телевизия. Иначе имах и приемник, който работеше добре, но не ме устройваше напълно. И така след като продадох приемника, реших да си взимам, отново някаква компютърна платка. Та, мисълта ми е този път, да ми препоръчате възможно най - добрия вариант за покупката на нова компютърна платка, като може платката, да е хибриден модел! А и знам, че да речем, че няколко човека, ще кажат и ще препоръчат техните си платки, но исках, ако може да се даде реално мнение за това, коя платка, ще работи най - добре на моят компютър. Също така, трябва да спомена, че компютърът ми е същият, който съм написал преди известно време в темата. А и да кажа, че платката, ще се свързва към H-H мотор Strong DM2100, сателитна чиния Telesystem TM-100 и конвертор Inverto Black Ultra. Все пак да кажа, че съм се насочил към две платки на DVBSky и Mystique, а именно - http://www.dvbshop.net/DVBSky-T9580-...S2-Dual-PCIe_1 и http://www.dvbshop.net/Mystique-SaTe...E-Linux-HDTV_1 , но не знам, дали са добри и надеждни, както и дали, ще работят без проблеми. И така, след този роман, който изписах, ще чакам препоръки и съвети относно това към какво, да се насоча. Ок. Добре. Благодаря предварително. : ))
Отговори с цитат
  #19  
Стар 09-09-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Компютърна платка и мотор е малко тегаво. Задължително трябва да има куплунг за захранване директно от захранването! Иначе е въпрос на предпочитание. Аз лично съм доволен от продуктите на TBS, други пък си хвалят своето. Но компютърните платки за сериозно ползване стават само за мултифийд/мултиюзър системи. Както примерно аз съм си направил в къщи - tvheadend + много кленти с xbmc. Така всички тв-та са с една и съща подредба на каналите, можеш на лаптоп или таблет/телефон да си гледаш тв където и да си стига да имаш нет. Ако искаш да си вземаш платка за да си я гледаш на един единствен комп - по-добре си вземи приемник, освен ако не я вземаш да си играеш с нея като хоби.
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Brian за този полезен пост :
Бобсано (09-09-2014)
  #20  
Стар 09-09-2014
Бобсано Бобсано е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Thumbs up

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
Компютърна платка и мотор е малко тегаво. Задължително трябва да има куплунг за захранване директно от захранването! Иначе е въпрос на предпочитание. Аз лично съм доволен от продуктите на TBS, други пък си хвалят своето. Но компютърните платки за сериозно ползване стават само за мултифийд/мултиюзър системи. Както примерно аз съм си направил в къщи - tvheadend + много кленти с xbmc. Така всички тв-та са с една и съща подредба на каналите, можеш на лаптоп или таблет/телефон да си гледаш тв където и да си стига да имаш нет. Ако искаш да си вземаш платка за да си я гледаш на един единствен комп - по-добре си вземи приемник, освен ако не я вземаш да си играеш с нея като хоби.
Ахам. Еми знам, че е малко тегаво колега, но познавам хора, които успяват, да подкарат платка с мотор. Иначе мисля, че повечето платки имат куплунг за свързване към захранването на компютъра. Но да не би, да имаш в предвид, че самата платка трябва, да се свърже директно към захранването без удължителен кабел??? И ако да, какъв е варианта, ако да речем, че кабела, който идва от захранването е къс?!? Иначе и аз имах една платка на TBS, а именно TBS 6922, но тя нямаше такъв куплунг за свързване към захранване и имах проблеми с нея. Иначе, ок. Е, имах и приемник, но при него записите не се получаваха добре. А и не мисля, че се занимавам с платки, защото ми е хоби. Просто искам, ако е възможно, да си намеря работеща платка, с която да гледам и записвам от нея. И така... Мерси все пак, че се отзова. : ))))
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, Избор, на, Помощ, Сателитна, техника


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
ремонт на сателитна техника Кирчо Иванов Въпроси и отговори 5 15-03-2012 00:38
Избор на сателитна система астеф1 Въпроси и отговори 43 26-02-2012 09:56
питане за магазини за сателитна техника Кирчо Иванов Въпроси и отговори 30 13-02-2012 16:36
Малко помощ за закупуване на сателитна техника donibrasko Въпроси и отговори 8 07-10-2011 19:56
настройка на сателитна техника красимир82гб НОВИ ЧЕСТОТИ 1 28-04-2011 00:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:44.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.