The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 12-09-2012
Бобсано Бобсано е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Exclamation Помощ за избор на сателитна техника!

Здравейте, колеги. Значи. Знам, че може би, след това, което ще напиша, ще има доста спорове, но все пак, ще помоля за помощ. Та, имам няколко въпроса, свързани със цифровата сателитна телевизия. Ето ги и тях:

1. Кои HD компютърни платки са по - добри? Тези на TBS или тези на Skystar? И има ли, някаква разлика в качеството на картината и звука между двата вида компютърни платки?
2. Коя офсетова сателитна антена, ще е най - подходяща за гледането и записването на SD и HD канали от всички сателити? И ще стане ли номера със някоя около 100 см. - ва сателитна чиния?
3. Кой мотори и конвертори, за офсетови чинии, са най - добри на пазара за момента?

Та, задавам тези въпроси, защото мисля, след около един до два месеца, да си сложа чиния и PC платка, за да гледам и записвам SD и HDTV. Също така, бюджета, с който ще разполагам е около 550 - 600 лева. А и знам, че тези компютърни платки си имат своите системни изисквания, но се надявам моят компютър да отговаря на тях. Иначе, най - много ме притеснява, захранването на компа, което е китайско менте, но ако се наложи, ще го заменя с някое по - качествено. Ок. Добре. Надявам се, че ще има хора, който да се отзоват.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12-09-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop не е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,904
Благодари: 1,730
Получил благодарност:
5,194 пъти в 2,344 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бобсано Вижте мненията
Здравейте, колеги. Значи. Знам, че може би, след това, което ще напиша, ще има доста спорове, но все пак, ще помоля за помощ. Та, имам няколко въпроса, свързани със цифровата сателитна телевизия. Ето ги и тях:

1. Кои HD компютърни платки са по - добри? Тези на TBS или тези на Skystar? И има ли, някаква разлика в качеството на картината и звука между двата вида компютърни платки?
2. Коя офсетова сателитна антена, ще е най - подходяща за гледането и записването на SD и HD канали от всички сателити? И ще стане ли номера със някоя около 100 см. - ва сателитна чиния?
3. Кой мотори и конвертори, за офсетови чинии, са най - добри на пазара за момента?

Та, задавам тези въпроси, защото мисля, след около един до два месеца, да си сложа чиния и PC платка, за да гледам и записвам SD и HDTV. Също така, бюджета, с който ще разполагам е около 550 - 600 лева. А и знам, че тези компютърни платки си имат своите системни изисквания, но се надявам моят компютър да отговаря на тях. Иначе, най - много ме притеснява, захранването на компа, което е китайско менте, но ако се наложи, ще го заменя с някое по - качествено. Ок. Добре. Надявам се, че ще има хора, който да се отзоват.

чети,чети!отговор има на всички твои въпроси!
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12-09-2012
Бобсано Бобсано е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
чети,чети!отговор има на всички твои въпроси!
Мхм. Четох доста, последните два, три месеца, но все още не мога да разбера, кое ще е най - доброто в моя случай.

Последно редактирано от Бобсано : 12-09-2012 на 19:10
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12-09-2012
Аватара на ali_baba
ali_baba ali_baba не е на линия
Разбойник
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: София
Мнения: 339
Благодари: 24
Получил благодарност:
39 пъти в 30 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бобсано Вижте мненията
Мхм. Четох доста, последните два, три месеца, но все още не мога да разбера, кое ще е най - доброто в моя случай.
Колега напиши, кои канали искаш да гледаш пък тогава ще те посъветваме, иначе така въпроса ти е много относителен.....
Отговори с цитат
  #5  
Стар 12-09-2012
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

1. - и двете са добри , няма разлика в качеството на картина и звук ,TBS са с по съвременен дизайн и компоненти
2. - всяка ал. офсетка от 100см. ще ти свърши работа.
3. - за моторетката по горе даващият ти акъл Veskop ще ти шитне една , и нямаш грижи!
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на gentu за този полезен пост
Staroto (01-07-2013), Бобсано (12-09-2012)
  #6  
Стар 12-09-2012
Бобсано Бобсано е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ali_baba Вижте мненията
Колега напиши, кои канали искаш да гледаш пък тогава ще те посъветваме, иначе така въпроса ти е много относителен.....
Еми... Колега, най - вече мисля да гледам, спортни и чат пат музикални канали. Канали като Нова Спорт, Диема, Евроспорт 1 и 2, Тв+, Филм+ HD, Nova Premier League HD(ако въобще премине на сателит), MUTV и по - рядко някой музикални SD и HD канали.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 12-09-2012
Бобсано Бобсано е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
1. - и двете са добри , няма разлика в качеството на картина и звук ,TBS са с по съвременен дизайн и компоненти
2. - всяка ал. офсетка от 100см. ще ти свърши работа.
3. - за моторетката по горе даващият ти акъл Veskop ще ти шитне една , и нямаш грижи!
Ахам. Ок. Мерси за отговора, колега.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 12-09-2012
Аватара на ali_baba
ali_baba ali_baba не е на линия
Разбойник
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: София
Мнения: 339
Благодари: 24
Получил благодарност:
39 пъти в 30 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бобсано Вижте мненията
Еми... Колега, най - вече мисля да гледам, спортни и чат пат музикални канали. Канали като Нова Спорт, Диема, Евроспорт 1 и 2, Тв+, Филм+ HD, Nova Premier League HD(ако въобще премине на сателит), MUTV и по - рядко някой музикални SD и HD канали.
Ми за тия канали каквото и да си вземеш все ще ти свърши работа.
Взимаш си една офсетка 100 см за по стабилен прием и си гледаш булсата, пък този канал NOVA Premier League HD незнам дали излъчва от сателит не съм го засичал, иначе за другите канали си взимаш една от платките които си си харесал и си гледаш.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ali_baba за този полезен пост :
Бобсано (12-09-2012)
  #9  
Стар 12-09-2012
Бобсано Бобсано е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ali_baba Вижте мненията
Ми за тия канали каквото и да си вземеш все ще ти свърши работа.
Взимаш си една офсетка 100 см за по стабилен прием и си гледаш булсата, пък този канал NOVA Premier League HD незнам дали излъчва от сателит не съм го засичал, иначе за другите канали си взимаш една от платките които си си харесал и си гледаш.
Аха. Ем... Дообре. Мерси, че се отзова.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 12-09-2012
Бобсано Бобсано е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране ...

Ааа... Забравих да спомена, че моята компютърна машина не е първа младост! Та, реших да я напиша, за да кажете дали, ще има някакви проблеми. Ето я:

1. Дънна платка - Intel Warm River DG41WV, Socket 775.
2. Процесор - Intel Pentium Dual Core, E5700, 3.00 Ghz.
3. Рам памет - Kingston, 2 x 2 Gb, DDR3, 1333 Mhz.
4. Видео карта - ATI Sapphire HD6450, 1Gb, DDR3, 64 Bit.
5. Твърд диск - Seagate, 160 Gb, SATA II, 7200 Rpm. - Знам, че е малък като обем, но има достатъчно свободно дисково пространство.
6. Захранване - ATX, 460W. - Захранването е от евтините ментета. Затова мисля, да го сменя в най - скоро време.

Еми... Това е моята конфигурация. Ще чакам, да кажете, дали ще има някакви проблеми с гледането и записването на SD и HD канали.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, Избор, на, Помощ, Сателитна, техника


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
ремонт на сателитна техника Кирчо Иванов Въпроси и отговори 5 15-03-2012 00:38
Избор на сателитна система астеф1 Въпроси и отговори 43 26-02-2012 09:56
питане за магазини за сателитна техника Кирчо Иванов Въпроси и отговори 30 13-02-2012 16:36
Малко помощ за закупуване на сателитна техника donibrasko Въпроси и отговори 8 07-10-2011 19:56
настройка на сателитна техника красимир82гб НОВИ ЧЕСТОТИ 1 28-04-2011 00:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:34.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.