The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #141  
Стар 23-11-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Отгледали сме си нов Коко Варна. Всичко знае, на всеки се кара. Идея до идея. И който не е на неговия акъл баш (запалянко)- е обратен.
Отговори с цитат
  #142  
Стар 23-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Съжалявам сбъркал си адреса , дотук имам само две идеи и вече получих одобрения но не се отнася за вашите разбирания . За което обаче не съм ви виновен аз . Другото не се нарича идеи , а логика и поне малко желание за справяне с проблема. Гледайте си купувайте си каквото искате , аз на никого не съм наложил да си купи нещо или определен продукт .Съжалявам за вашия ...... Коко... но адреса е грешен просто. И ако погледнеш и ти по горе ще се убедиш че човека просто ми сложи думи НЕнаписани от мен ! ама то предубедения ,можеш ли му наля акъл. Аз поне за Стронг-а съм се убедил спрямо тестове и имане на такива премници и имам правото повече да не съм им фен , но да ми казва че съм направил неща , които не съм , много се извинявам ! ама няма да стане

Последно редактирано от Йовчо Димов : 23-11-2013 на 14:15
Отговори с цитат
  #143  
Стар 23-11-2013
Цифрофикатор Цифрофикатор не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 156
Благодари: 4
Получил благодарност:
14 пъти в 12 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Е не знам жабари ли са кви са и кой точно пише там , ама още нищо не са направили за автоъпдейта на инфобар-а им?
Искаха да им пратя запис, да видели какво става, че при тях уж работело.
Искат обаче всичко на куп (инжинерът им е в Китай), а има още доста неща за проверка и все още не съм намерил време да ги довърша и да им ги напиша.
Като ги пращам, ще питам дали приставката се предлага още в България, днес в Технополис ми казаха, че отдавна не я продават.
__________________
А ние зяпаме тъпо пред екраните защитата на някаква нова концепция, дърпаме си ганджа от цигарите, когато е слаба- пробваме с инжекция.
Отговори с цитат
  #144  
Стар 24-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Запис хубаво - ама трябва да е извън бокс-а за да се вижда и менюто . Това е кофтито . За субтитрите ти го казах вече . Предполагам че ако има нещо още фрапиращо то то ще е пак по плеъра , но засега големите неща са по субтитрите и инфобар-а за съжаление. Ако може да постнеш досега какво си намерил като листа или като я направиш?
Отговори с цитат
  #145  
Стар 25-11-2013
Цифрофикатор Цифрофикатор не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 156
Благодари: 4
Получил благодарност:
14 пъти в 12 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
ЗАко може да постнеш досега какво си намерил като листа или като я направиш?
Ето го списъкът: цък

Чудя се, дали не е възможно при изключване на приставката, да се намалява честотата на трансформатора и затова да запищява. Преди 15 години чувах 20 килохерца, сега съм на 15-16. Възможно е някои да го чуват доста по-отчетливо. При всички случи е мнооого по слабо от ТХОто.
__________________
А ние зяпаме тъпо пред екраните защитата на някаква нова концепция, дърпаме си ганджа от цигарите, когато е слаба- пробваме с инжекция.
Отговори с цитат
  #146  
Стар 25-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

из цяла стая се чува когато не се шуми умишлено човече
Но не се управляват чрез софтуер , фиксирана е генерацията но явно самия чип има проблем когато е под товар и когато не е . От там идва нестабилността. Сега ще постна схемата на захранването

Последно редактирано от Йовчо Димов : 25-11-2013 на 22:02
Отговори с цитат
  #147  
Стар 25-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Съжалявам но чипа е TNY176DG но не мoжах да му намеря схемата която гледах , беше супер проста с два дрейна в една точка и към трафа, тази вътре в документа на чипа е друга , не тази която гледах. Но Поляците във един форум говорят за замяната му понеже познайте какво правел декодера (пищял) но става дума за някакъв Кейбълтек със 1:1 захранването на НОТ-а Искат да го заменят с TNY276
Отговори с цитат
  #148  
Стар 26-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Който само да добавя 276 има разлика точно в системата за Enable/Disable пина . Генератора му е на 132 KHz , така че не може да става дума за никакво чуване на ВЧ шум . Значи остава това че в този горния модел 276 пускат и спират повече модули вътре от този пин и затова пищенето е изчезнало.

Последно редактирано от Йовчо Димов : 26-11-2013 на 09:14
Отговори с цитат
  #149  
Стар 26-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

http://i03.c.aliimg.com/img/ibank/20...1066146624.jpg

Ето коя схема съм гледал , но тя е сложена на друг декодер , за сметка на това работеща перфектно и стабилна.
Отговори с цитат
  #150  
Стар 04-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

След малко оглед по снимка се оказа че са разменили капацитетите 1uF и 100nF
Схемата съм я прикачил . Вероятно при малки натоварвания фазовата характеристика отива над 90 градуса и се получава генерация .
Според мен и според схемата дадена от производителя , капацитета след диода на навивката за обратна връзка е 1 микрофарад, а капацитета за уж токоограничението е 100 нано.
Според обаче снимка направена от хора отваряли декодера се вижда ясно че двата са разменени, което значи че филтриращия капацитет след диода на тая навивка е 100 нанофарада !? твърде малко за да изглажда нещо . Може заради това и да се получава това свистене минаващо през обратната връзка и разбира се трафа го "излъчва" най-общо казано. ОТК-то бляло Още повече че като му дръпнеш щепсела и честотата на това свистене отива още нагоре - това показва че точно из филтрациите има нещо нередно и причиняват генерация.

Иначе добре са се сетили да оставят и място за DIP корпус , понеже има TNY276 тук в България (по-големия брат на чипа вътре в декодера и подобрен + директно заменим).
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg power.JPG (45.4 КБ, 22 разглеждания)

Последно редактирано от Йовчо Димов : 04-12-2013 на 00:28
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
lv6tboxhda2, notonly, vali, на, преминават, стендбай


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
FOX Life и FOX Crime преминават към формат 16:9 mitkobs Български програми на останалите спътници 32 18-09-2016 14:22


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:40.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.