The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 08-05-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,913
Благодари: 1,729
Получил благодарност:
5,210 пъти в 2,349 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране Защо няма да чистя България за един ден

Накратко – смятам, че не е правилно. Иначе имам и по-дълъг вариант на списъка с причини.
Първо – нямам никакво намерение да участвам в рекламни кампании, представени под формата на ленински съботници. Казвам ленински съботници не защото в събота ще се събират хора да чистят. А защото досущ като другарски съд ще ме порицаете, че аз няма да дойда. Активизмът не е лошо нещо. Но когато този активизъм придобие корпоративен или политически оттенък, работата много започва да ми мирише на Ленин… т.е. на развалено. Ако искате да ме оборите, намерете добро обяснение какво прави корпоративното лого на бТВ на емблемата на инициативата, защо тя е брандирана с цвета на бТВ и какво прави раздела „Нашите партньори” (чии партньори?) освен да рекламира. А за това, че пълчища политици, политичета и политиченца ще се изсипят в събота сутринта да изчистят България за един ден, нямам абсолютно никакво съмнение. Ако вие се съмнявате, отидете лично да проверите. Само дето тяхната работа първо не е за един ден, второ – не е лично да ходят да чистят, а да организират ежедневно нещата, така че да си е чисто по принцип и трето…хайде да не паркират колите на НСО на съседната пряка и да не се правят на точно на 12-ти и точно тази събота на хора от народа.
Второ – не съм я цапал аз. Вече 33-та година проявявам странна упоритост да живея според правилата и си изхвърлям боклуците в контейнерите. Дори въпреки обстоятелството, че принадлежа към презряното напоследък мнозинство на пушачите, си хвърлям фасовете в пепелника на колата, а не през прозореца. Нали не искате да ми кажете, че би трябвало да чистя мизериите, сътворени от съгражданина ми Х? Намерете го, глобете го, порицайте го публично, ако искате, но не ме занимавайте да чистя неговата мизерия! Общината има инспекторат и общинска полиция, държавата има полиция – да си следят кой цапа и да си го глобяват, а със събраните пари да изчистят. Може да не съм прав, но живея с дълбокото убеждение, че в тази държава е необходимо най-после всеки да започне да се занимава с това, което му е работа, вместо всички да се събираме да вършим работата на тези, които не са си я свършили.
Трето – нямам никакво намерение да чистя паркове и градинки, за които вече съм платил някой друг да изчисти. Абсолютно никакво! Тази година данъкът и таксата смет за апартамента ми са в размер по-голям от една средна месечна заплата на висшист в България, а данъкът за колата ми е половин такава заплата. Тази година бюджетът на Столична община ще е над един милиард и триста милиона лева. И от общината в събота ще ми връчат чувалчета и ръкавици и ще ме гледат как сам върша, това, за което съм им платил. Сериозно ли? Бих се включил едва когато получа разумно обяснение защо всички собственици на фирми за почистване с предоставени от общината концесии внезапно се събуждат милионери.
Четвърто – мотото на кампанията е безумно! „Да е чисто е модерно”. Наистина ли? И от кога? Да е чисто е здравословно, приятно и…нормално. „Модерно” е друго. Явно е модерно да ни третират като стадо идиоти. Но за това сме си виновни сами. Ако последвате линка с мотото ще видите лицата на бТВ от музикалните им формати, новините и сериалите им, а също и хора, работещи в радиата, собственост на бТВ, споделящи омерзението си от мръсотията в България и насърчаващи ни да вземем участие в почистването на общинските градинки. Не смятате, че ни предлагат да изчистим общинските градинки ли? Ами разгледайте картата на местата за почистване и се уверете сами.
Иначе на 12-ти май в събота и аз ще чистя. Разбрали сме се със съседите ми да направим пролетно почистване на блока, в който живеем и на пространството, около блока, което си е наше и за което отговаряме ние. Горещо ви препоръчвам да направите същото – изчистете вашето собствено място и оставете общината, с медийната подкрепа на бТВ да се погрижи за това, за което всички ние сме и платили. А и така в крайна сметка ще си проличи кой е небрежният стопанин.


Статията е от сайта http://paragr22.wordpress.com/
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
Следните потребители (27) благодарят на Veskop за този полезен пост
4oker (08-05-2012), AGT (12-05-2012), boyan88 (08-05-2012), Brian (08-05-2012), bu12tras (08-05-2012), Caneiv (12-05-2012), exodus (09-05-2012), GeMGeorgiev (08-05-2012), gogyto (08-05-2012), heracle (08-05-2012), ivan_sv (09-05-2012), mzprix (09-05-2012), radovan1973 (08-05-2012), rosssyy (08-05-2012), russev (10-05-2012), tonivet (08-05-2012), tuningmania (14-05-2012), Venlancellot (09-05-2012), xariss_44 (11-05-2012), анти (09-05-2012), берри1 (14-05-2012), Джапи (09-05-2012), Еврен (09-05-2012), Крал Артур (09-05-2012), лтрифонов (09-05-2012), НАА (12-05-2012), стеф (08-05-2012)
  #2  
Стар 08-05-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Тъкмо се зарадвах, че ти си го писал. Аз също няма да чистя на този ден. Защото целогодишно не цапам. Хвърлям си отпадъците разделно, като си мачкам пластмасовите бутилки и кенчетата да не са пълни с въздух и да заемат цялата кофа. И най вече това упражнение съм го правил не веднъж или два пъти. Последното по сериозно чистене беше на един плаж по много южното черноморие.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 08-05-2012
Аватара на vgavrilov
vgavrilov vgavrilov не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: Благоевград
Мнения: 166
Благодари: 12
Получил благодарност:
36 пъти в 24 поста
Сваляния: 65
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
Горещо ви препоръчвам да направите същото – изчистете вашето собствено място
Няма.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 08-05-2012
Аватара на gogyto
gogyto gogyto е на линия
рашън 8)
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Русе
Мнения: 3,395
Благодари: 1,619
Получил благодарност:
1,907 пъти в 1,173 поста
Сваляния: 143
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Много точно казано,аз съм на същото мнение..Браво.
__________________
Zgemma H9 Combo, Atemio Nemesis, Golden media 990, ZHD 200, SkySat 125 см. HH(90E-45W) + 160см. no name offset(36.0E)
Отговори с цитат
  #5  
Стар 08-05-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,913
Благодари: 1,729
Получил благодарност:
5,210 пъти в 2,349 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от d3v1c3nv11 Вижте мненията
Тъкмо се зарадвах, че ти си го писал. Аз също няма да чистя на този ден. Защото целогодишно не цапам. Хвърлям си отпадъците разделно, като си мачкам пластмасовите бутилки и кенчетата да не са пълни с въздух и да заемат цялата кофа. И най вече това упражнение съм го правил не веднъж или два пъти. Последното по сериозно чистене беше на един плаж по много южното черноморие.

Не съм го писал,но бих го написал абсолютно по същият начин и съм на 100% съгласен с автора!Аман от евтинитя ПиАр на босфор ТВ

Ани Салич сигурно не е пропуснала да си прибере тлъстия хонорар,както прибра 10 бона от нашите SMS-и от кампанията за децата преди години!!!Затова аз SMS-и не пращам вече,ако искам да помогна,ще отида да купя каквото трябва и ще го занеса или изпратя...
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 08-05-2012
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,758 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Евалата, много точно го е казал автора на статията... мизер*ици
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #7  
Стар 08-05-2012
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Истинската кампания трябва да е” Спри да цапаш, поне един ден” или “Възпитай детето си, че боклука се хвърля в отредението за това места”, но подобни кампании не са “симпатични”, за хората, трябва да се организираме и да сме единни за глупости, вместо за важните неща. Щом хиляди, хиляди хора ще чистят за един ден, щото им е мръсно, защо хиляди хиляди хора не се обединят за един ден (под мото на БТВ или който и да е) и не дадат храна, на гладните, одеяла на премръзналите, или да ремонтират дупките по улиците, или каквото още се сетите, “несимпатично”. На финал, да не забравя, самата кампания прави комфортното самоубеждение, още по привлекателно, а именно: АКО ЧИСТЯ ЕДИН ДЕН, НЕ Е НУЖНО ДА ПРАВЯ ПОВЕЧЕ, НАЛИ ДРУГАТА ГОДИНА ПАК ЩЕ ИЗЧИСТИМ ВСИЧКО, ЗА ЕДИН ДЕН. Мерси пичове, аз немога да се поддам на този “комфорт”…
-такива ми ти работи ,значи!!!
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на gentu за този полезен пост
Staroto (01-07-2013), Veskop (08-05-2012)
  #8  
Стар 08-05-2012
tonivet tonivet не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 708
Благодари: 336
Получил благодарност:
277 пъти в 158 поста
Сваляния: 39
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз пък бих отишъл, ако ми разрешат да "очистя" някой друг политик!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на tonivet за този полезен пост :
Ooo_Pepi (08-05-2012)
  #9  
Стар 08-05-2012
Аватара на toshepernik
toshepernik toshepernik не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 303
Благодари: 47
Получил благодарност:
54 пъти в 29 поста
Сваляния: 186
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не замърсявай , не гледай БТВ !
От едното става мизерия , а от другото се затъпява .
Отговори с цитат
  #10  
Стар 08-05-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,913
Благодари: 1,729
Получил благодарност:
5,210 пъти в 2,349 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Днес една моя позната написа във фейсбук следното:

Цитирай:
Таксиметров шофьор към мен: "Ако на 12-ти изчистим България, на 13-ти трябва да проведем избори"


аз пък бих добавил и следното-"Ако изборите променяха нещо,щяха да ги забранят!"
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!

Последно редактирано от Veskop : 08-05-2012 на 21:20
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
България, да, ден, един, за, Защо, няма, чистя


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Защо PlayBook няма да победи iPad ТИНТИН КОМПЮТРИ и периферия 4 19-04-2011 22:23
Защо Nokia и Microsoft са обречени един на друг ТИНТИН GSM мобилни комуникации 0 20-02-2011 11:00
Защо няма англ. аудио при Скай Италия? Стоян СПОРТ 3 18-09-2010 21:34
България държи един от рекордите на Световните първенства Джак СПОРТ 3 11-06-2010 22:57
Нито един български канал няма да предава футболната среща Италия - България koko_varna СПОРТ 10 04-09-2009 17:04


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:56.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.